Путін уперше заявив про можливість обміну поневоленими з Україною.

 

Президент Росії Владімір Путін вважає, що Президент України Володимир Зеленський має проявити "політичну волю" для припинення війни на Донбасі.

 

Про це Путін сказав під час "прямої лінії" з росіянами, відповідаючи на запитання про можливість здійснення свого першого кроку для зустрічі із Зеленським, інформує аґенція УНІАН.

 

 

"Талановита людина. Я пам'ятаю його виступ на КВК десь у 2000-х роках, усередині, – все це було талановито й смішно. Але те, що ми бачили зараз, – не смішно. Це не комедія. Це трагедія, і якщо він опинився на місці, де він зараз перебуває, – став головою держави, – то потрібно цю проблему вирішувати. Тим більше, в ході виборчої кампанії він неодноразово про це говорив і зробив це все ядром своєї виборчої кампанії", – сказав Путін.

 

Президент Росії вкотре заявив про необхідність переговорів із ватажками терористів "ДНР" і "ЛНР".

 

"Зараз що відбувається? У Парижі він заявив, що не збирається розмовляти із сепаратистами, з представниками цих самих невизнаних республік. А як тоді вирішити ось цю проблему? В сучасній історії немає жодного прикладу, коли конфлікти подібного роду вирішувалися без прямого діалогу між конфліктуючими сторонами. Це просто неможливо", – зазначив президент РФ.

 

При цім він стверджує, що українська армія нібито посилила обстріли на Донбасі. Крім того, Путін згадав про блокаду тимчасово окупованих територій, котра, з його слів, суперечить "мінським угодам".

 

"Нічого не робиться. Нічого не відбувається. Блокада лише посилюється. Кроки назустріч – це найпростіше: потрібна політична воля з боку українського керівництва", – сказав Путін.

 

При цім Президент Росії заявив про можливість обміну поневоленими між Україною і Росією – подібна заява пролунала з його боку вперше.

 

Так, Владімір Путін запевняє, що питання обміну завжди стояло в центрі уваги Кремля. Він нагадав, що питанням обміну займався Віктор Медведчук – спершу за дорученням Петра Порошенка, а потім "самостійно". "Віктор Володимирович дуже близько до серця це бере. Зовсім недавно він був і порушив питання про звільнення українських моряків, затриманих у результаті інциденту недалеко від Керченської протоки, порушив питання про звільнення ще чималої кількості конкретних осіб, які засуджені і перебувають у місцях позбавлення волі в РФ", – сказав Путін.

 

"Питання подібного роду мають вирішуватися в комплексі, і перш ніж вирішувати ці питання, потрібно подумати, як буде вирішено питання тих людей, які нам не байдужі, в тому числі громадян РФ, які перебувають в аналогічній ситуації в Україні", – зазначив він.

 

21.06.2019