Контрабандистів, винних у смерті 71 мігранта, засудили до довічного ув'язнення.

Міґранти, котрі намагалися нелеґально потрапити до ЄУ, задихнулися у рефрижераторі фури чотири роки тому.  

 

 

Суд угорського міста Сеґеда в четвер, 20 червня, засудив до довічного ув'язнення чотирьох винуватців масової загибелі біженців, тіла яких були виявлені в автофургоні в Австрії в 2015 році. Про це повідомило австрійське видання Der Standard.

 

Всі четверо є членами кримінального угруповання, яке займалося нелеґальним перевезенням біженців. Троє з них є громадянами Болгарії, один – лідер цього угруповання – є вихідцем з Афганістану.

 

Суддя у справі Ерік Мезолакі (Erik Mezölaki) заявив, що троє засуджених будуть позбавлені можливості дострокового звільнення, а четвертий пробуде в ув'язненні щонайменше 30 років. Ці вердикти є остаточними і оскарженню не підлягають.

 

Як свого часу повідомляло наше видання, фатальну вантажівку виявили австрійські дорожні працівники на аварійній смузі траси А4 між Нойзідлем і Парндорфом 27 серпня 2015 року. Вони повідомили поліцію, котра й виявила жахливу знахідку – 71 небіжчика. Експерти дійшли висновку, що всі вони – 59 чоловіків, вісім жінок і четверо дітей з Сирії, Іраку та Афганістану – задихнулися у рефрижераторі фури. За даними слідства, водій вантажівки чув стогони і крики біженців, але, за вказівкою свого шефа, не зупинився, щоб впустити повітря у вантажний відсік. Пізніше він залишив автофургон на парковці і втік.

20.06.2019