Суд визнав незаконним звільнення Зураба Аласанії.

 

Шевченківський суд Києва визнав незаконним і скасував рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України про звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління НСТУ.

 

Про це у Facebook повідомив сам Аласанія, назвавши судове рішення "перемогою".

 

 

Як поінформувала речниця НСТУ Вікторія Сидоренко, суд постановив: рішення наглядової ради від 31 січня 2019 року про дострокове припинення контракту з головою правління було прийняте зі значними порушеннями, є незаконним та підлягає скасуванню.

 

Зураб Аласанія до 23 червня перебуває у відпустці. Тимчасово виконувати обов’язки голови правління на час його відсутності призначено члена правління НСТУ Миколу Чернотицького, уточнює видання "Детектор медіа".

 

Згідно з даними "Детектора", суд визнав незаконним та скасував низку рішень наглядової ради, оформлених протоколом:

 

– "Внести до порядку денного засідання питання про дострокове припинення контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією З.Г. і розглянути його в закритому режимі";

– "Голосувати за проект рішення питання про дострокове припинення контракту з Головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією З.Г. шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, для підрахунку результатів голосування утворивши лічильну комісію в складі В. Яворівського, Н. Скрипки, В. Міського";

– "Припинити контракт від 04 травня 2017 між ПАТ "НСТУ" та Аласанією Зурабі Григоровичем достроково на підставі п. 7.4.2.1 контракту з урахуванням обґрунтувань, викладених в проектах рішень О. Панича та В. Козака, а також доповнень і застережень, висловлених у ході обговорення";

– "Призначити виконувачем обов’язків голови правління ПАТ "НСТУ", з моменту припинення дії договору з З.Г. Аласанією і до обрання нового голови правління, члена правління Чернотицького Миколу Миколайовича";

– "З урахуванням рішення наглядової ради ПАТ "НСТУ" про дострокове припинення контракту, укладеного 04 травня 2017 року між ПАТ "НСТУ" та Аласанією Зурабі Григоровичем (протокол №26 засідання наглядової ради ПАТ "НСТУ" від 31 грудня 2018 року), відповідно до п. 7.10. зазначеного Контракту, встановити дату припинення зазначеного контракту – 06 травня 2019 року. Доручити С.В. Остапі вручити З.Г. Аласанії повідомлення про нову дату припинення контракту".

 

 

Як уточнив секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський (пан Міський голосував проти звільнення Аласанії, – Z), "рішення набуде чинності після спливу терміну апеляційного оскарження, якщо скарги не буде подано".

 

31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член НР В’ячеслав Козак.

 

Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні, а тоді наглядова рада НСТУ мала призначити тимчасово виконувача обов’язків. 31 січня на засіданні було запропоновано, що т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький.

 

12 лютого наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту з Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.

 

25 лютого стало відомо, що Зураб Аласанія подав до суду на НСТУ та членів наглядової ради.

 

12 квітня відбулося перше судове засідання за позовом Зураба Аласанії до ПАТ "НСТУ" та членів наглядової ради.

 

20.06.2019