Експрезидент Франції Ніколя Саркозі постане перед судом.

Касаційний суд відхилив його апеляцію.

 

 

У середу, 19 червня, касаційний суд остаточно відхилив клопотання Ніколя Саркозі, котрий просив не передавати до суду справу, за якою його обвинувачують в спробах тиску на слідство шляхом підкупу. Процес розпочнеться в найближчі місяці.

 

Ніколя Саркозі таким чином стане першим президентом Франції, котрого судитимуть за звинуваченням у корупції. У цій справі йому вперше висунули звинувачення ще в липні 2014 року. Про це повідомило видання Le Monde.

 

Зокрема, Саркозі підозрюють в тому, що він використовував свої зв'язки для отримання інформації про хід слідства у «справі Бетанкур», фігурантом якої він був і яке закрили в 2013 році. Тоді Саркозі звинувачували в тому, що в 2007 році він отримав 150 тисяч євро на свою президентську кампанію від найбагатшої мешканки Франції – власниці компанії L'Oréal Ліліан Бетанкур (Liliane Bettencourt). Як стверджували, цю суму політик і його наближені виманили у Бетанкур, скориставшись її старечим маразмом.

 

Окрім того, прокуратура закидає експрезидентові  незаконне фінансування виборчої кампанії 2012 року. Тоді Саркозі програв президентські вибори кандидату від Соціалістичної партії Франсуа Олланду. Через два роки розгорівся політичний скандал, пов'язаний з підозрою в нецільовому витрачанні коштів, виділених на виборчу кампанію. Піар-компанія Bygmalion, яка займалася інформаційним супроводом виборчої кампанії кандидата, здійснювала частину фінансування за підробленими рахунками.

 

Нагадаємо, що Ніколя Саркозі був президентом Франції з 2007 до 2012 року.

19.06.2019