Медведчук зневажає тих, хто трактує Росію агресором.

 

Співлідер політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук виступає за те, щоб Україна взяла політику на налагодження зносин із Росією. Медведчук ствердив, що його не стримує думка частини українців про те, що Росія є агресором, – кум Путіна зневажає цю позицію і готовий захищати інтереси проросійської меншості.

 

 

Про це Медведчук сказав у інтерв'ю "BBC News Україна".

 

"Чому ми повинні питати, чого Росія хоче від України? Та нічого вона не хоче. Якщо говорити про відносини Росії та України, то це Україні треба в три-п'ять разів більше від Росії, ніж навпаки", – сказав Медведчук.

 

"У нас були колись погані відносини з Польщею у зв'язку з подіями 1942 року, – нагадав співлідер партії "За життя". – Але вони ж нормалізувалися. Іноді вони загострюються, але нормалізація відбувається".

 

Відповідаючи на питання про те, чи стосунки країн можуть відновитися до рівня передмайданівських часів, Медведчук сказав, що йому йдеться про прагматизм: "Не треба знову цілуватися – треба жити за інтересами".

 

Віктора Медведчука роздратувало запитання журналістів про те, що, згідно з даними соціологічних досліджень, більшість українців налаштована до нього неґативно.

 

"Ну і чудово, я теж до них негативно ставлюся. Ну а як? У нас 60% вважають Росію агресором, а я не вважаю. Я що, повинен бути серед цих 60%? Ні, я буду серед іншої частини", – сказав політик.

 

 

Коментуючи зростання симпатій до ЄС та НАТО в Україні, Віктор Медведчук сказав, що він усе одно захищатиме інтереси проросійської меншості.

 

"Я обстоюю інтереси людей. А якщо їх менше, ніж тих, яких більше, то це не означає, що їхні інтереси ніхто не повинен обстоювати. І знаєте, чому я їх обстоюю? Тому що я такий самий. Це я, це мої друзі, мої переконання. І я маю величезні можливості обстоювати свої переконання, тому що є люди, яким це потрібно. А головне – потрібно мені", – затявся Медведчук.

 

Віктор Медведчук ствердив, що після обрання Володимира Зеленського Президентом відносини між Україною і Росією не поліпшилися. "Більше того, не видно перспективи їхнього покращення за нового Президента Зеленського. Щодо конфлікту на Донбасі – там, скажімо так, пауза, яка не має горизонту", – пожалівся кум Путіна.

 

Медведчук вважає: якщо Зеленський хоче прогресу в "мінському процесі", то він мусить піти на амністію бойовиків і погодити "особливий статус". Колишнього лідера СДПУ(о) не переймає те, що українська дипломатія дотримується інакших поглядів на "Мінськ". "Київ може не влаштовувати будь-яка позиція – це проблеми Києва. Але немає сьогодні угоди про те, що Москва має вчинити так, як хочеться Києву", – відрубав він.

 

Про Петра Порошенка Медведчук відгукується як про вибагливого переговорника – "торгаша". "У нього риторика була така, він звів у ранг державної політики печерну русофобію і антиросійську істерію", – обурився Медведчук.

 

19.06.2019