Керівник Пентаґону подав до демісії.

Причиною названо складні сімейні обставини.

 

 

Зранку у вівторок, 18 червня, виконувач обов'язків міністра оборони Сполучених Штатів Патрік Шенаган (Patrick Shanahan) зустрівся з американським президентом Дональдом Трампом в Овальному кабінеті й повідомив про те, що він хотів би подати до демісії. Трамп прийняв його відставку. Як написав глава Білого дому в Twitter, Шенаган сам вирішив піти у відставку, не чекаючи свого затвердження на посаді міністра оборони. На його місце вже призначено чинного міністра армії США Марка Еспера (Mark Esper).

 

«Виконувач обов'язків міністра оборони Патрік Шенаган, який провів чудову роботу, вирішив не продовжувати процес свого затвердження, щоб більше часу приділяти родині. Я вдячний йому за його видатну службу», – написав президент.

 

Вдень у вівторок Шенаган оприлюднив офіційну заяву з поясненням причин демісії. У ній говориться, що причиною відставки стало «порпання в болючій і глибоко особистій сімейній ситуації кількарічної давнини». Він підтвердив, що полишає Пентаґон, пообіцяв сприяти новому главі відомства на час перехідного процесу. 

 

Напередодні в американській пресі з'явилися повідомлення про кілька випадків побутового насильства в сім'ї Шенагана. Зокрема, йшлося про інцидент між його колишньою дружиною і сином, а також ще один інцидент, який стався між самим в. о. міністра і його колишньою дружиною. 

 

18 червня в газеті USA Today був опублікований матеріал, в якому йшлося про те, що ФБР під час перевірки біографії Шенагана перед затвердженням його кандидатури в Сенаті досліджувало інцидент з побутовим насильством, який стався 9 років тому під час з'ясування відносин між Шенаганом і його тодішньої дружиною. Шенаган, йдеться в матеріалі, стверджував, що він «ніколи не піднімав руки» на свою колишню дружину. При цьому у USA Today є свідчення того, що сам Шенаган і його ексдружина звинуватили одне одного в насильстві.

 

У газеті Washington Post описано ще один інцидент. Мова в матеріалі йде про те, що син Шенагана нібито вдарив свою матір, колишню дружину в. о. міністра, бейсбольною битою. Жінка в результаті втратила свідомість і отримала поранення. «Погані речі можуть траплятися і в хороших сім'ях... і це дійсно трагедія», – так сам Шенаган прокоментував цей епізод в коментарі для Washington Post. Він додав, що оприлюднення цього інциденту «може зруйнувати життя» його сина.

 

Патрік Шенаган керував роботою Пентаґону з 1 січня 2019 року, змінивши на цій посаді генерала Джеймса Меттіса, котрого Дональд Трамп відправив у відставку наприкінці 2018 року.

19.06.2019