Учасників "справи Хізб ут-Тахрір" засудили до 12-17 років в'язниці.

 

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав винними фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" в організації або участі в діяльності терористичної організації і засудив їх до відбування покарання в колонії суворого режиму.

 

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

 

 

Військова колегія засудила Теймура Абдуллаєва до 17 років в'язниці, Узеїра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14 років, Айдера Саледінова та Еміля Джемаденова – до 12 років.

 

Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву та Емілю Джемаденову суд дав на рік більше, ніж просило звинувачення.

 

Напередодні фігуранти першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" виступили з останнім словом у суді й подякували всім, хто надавав їм підтримку з моменту арешту в жовтні 2016 року.

 

Зі слів адвокатів, вирок Північно-Кавказького окружного військового суду є прогнозованим.

 

"Терміни очікувані і для захисників, і для підсудних. Ми спочатку говорили про те, що вирок у цих справах ухвалено задовго до початку судового слідства, результат його вже був написаний. Засідання, які проходили в Ростові, – це лише імітація справедливого судового процесу", – сказала адвокатка Ліля Гемеджи.

 

 

Також Гемеджи зазначила, що фігуранти справи не здивовані рішенням суду посилити (в порівнянні із запитом держобвинувачення) покарання трьом із них (Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву і Емілю Джемаденову), хоча "до останнього вірили в сміливість і справедливість суддів".

 

 

"Це лише термін на папері. Термін, який вони відбуватимуть у реальності, залежить не від суддів і не від прокурорів. Репресії можна зупинити лише політичною волею. Але, на превеликий жаль, або влада не хоче цього робити, або це цілеспрямована політика геноциду щодо певної нації чи релігії. У Криму обидві ці ознаки складають єдине ціле", – підсумувала Гемеджи.

 

 

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що засуджені 18 червня до тривалих термінів ув'язнення фігуранти сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" звільняться раніше за призначений час.

 

"Це не новина, вони всім дають такі «драконівські» терміни. Але я думаю, що вони не відсиджуватимуть цього терміну: вони переживуть режим Путіна. Вони, як і всі інші, звільняться раніше від вироку. А репресивна машина працюватиме далі. У них і іншого виходу немає. У Путіна можуть тільки на терорі і триматися", – сказав Джемілєв.

 

12 жовтня 2016 року в Криму провели обшуки у п'яти сім'ях. Під час обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі в забороненій у Росії та анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір": Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова.

 

6 грудня минулого року фігурантів сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" етапували в СІЗО російського Ростова-на-Дону.​

 

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримці іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

 

18.06.2019