Зеленський заявив Макронові, що Україна не вестиме переговорів із сепаратистами.

 

Президент Володимир Зеленський заявив про те, Україна не вестиме діалогу із сепаратистами на Донбасі, але готова на першочергові кроки для завершення війни.

 

Про це Зеленський сказав на прес-конференції із президентом Франції Еммануелем Макроном після двосторонньої зустрічі в Парижі, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

 

Реагуючи на слова французького лідера, які в перекладі українською прозвучали так, що Макрон виступає за діалог між українською владою та сепаратистами на Донбасі, Зеленський сказав: "Мені здається, що виникла невеличка помилка щодо діалогу із сепаратистами – саме так я почув переклад. Ми готові у мінському форматі продовжувати відносини. Ми готові припинити вогонь… Необхідно звільнити полонених, що повинні зробити обидві сторони найближчим часом".

 

Він також зазначив, що всі сторони — не лише Україна, а й Росія — мають захотіти припинити війну.

 

"Ми хочемо завершити війну. Але для цього обидві сторони мають хотіти: і Росія, і Україна мають хотіти завершити війну, а не лише Україна... Тому ми дуже хочемо, щоб нас почули, щоб ми повернулися до нормальних мінських домовленостей, щоб ми всі це зробили, і у нас завершилася війна, і наші хлопці повернулися живими додому", — сказав Зеленський.

 

Перед цим перекладачка так переклала слова Макрона: "Я побачив і почув, що Президент України дав зрозуміти, що він готовий на припинення вогню і готовий до діалогу із сепаратистами, готовий до нових форматів переговорів".

 

Після зауваження Зеленського президент Франції уточнив, що він не чув перекладу, але сам говорив про те, що вітає жести Зеленського щодо припинення вогню, які Президент України зробив у перші дні свого президентства, а також жести щодо "населення, яке живе в сепаратистських зонах". "Я говорив про населення, яке живе на окупованих територіях", — уточнив Макрон, згідно з аґенцією "Інтерфакс-Україна".

 

 

Голови держав повідомили на прес-конференції, що зовнішньополітичні радники країн-членів "нормандського формату" найближчим часом зустрінуться для підготовки зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції і Росії.

 

"Ми дійшли згоди щодо важливості відновлення співпраці у рамках "нормандського формату". Наші зовнішньополітичні радники зустрінуться найближчим часом і підготують наступну зустріч лідерів. Це є ключовим питанням", - сказав Зеленський.

 

Він висловив переконання, що Європа не зможе почуватися у повній безпеці, доки Росія вдає, що міжнародного права просто не існує.

 

Голова держави зазначив, що український народ довірив йому пошук складних компромісів у "мінському" переговорному процесі.

 

"Завершення війни і повернення анексованих українських територій – це моє головне завдання. Але я розумію, що неможливо встановити мир військовим шляхом - він матиме занадто високу ціну у тисячі людських життів. Єдиний ключ до миру – це дипломатичний і санкційний тиск. Тому я прошу його зберегти", - підкреслив Зеленський.

 

Під час переговорів також ішлося про звільнення поневолених.

 

“Я дуже дякую президенту Макрону за увагу до долі ув’язнених та полонених українських громадян. Усі вони мають бути якнайшвидше звільнені. Росія має виконати рішення міжнародного трибуналу та повернути 24 українських моряків. Я в це дуже вірю. Я вдячний за тверду та послідовну позицію Франції у засудженні дій Росії в Азовському морі та Керченській протоці”, - сказав голова держави.

 

17.06.2019