Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук розкритикував голову "Батьківщини" Юлію Тимошенко за заяву про те, що Президентові України Володимирові Зеленському слід злегковажити рішенням Коснтитуційного Суду, якщо КС визнає указ про розпуск Верховної Ради неконституційним.

 

Про це йдеться в заяві, поширеній на сторінці "Голосу".

 

"Тиск на Конституційний Суд є неприпустимим. Закон – завжди вищий за політичну доцільність. Старі політики, які дозволяють собі стверджувати інше, діють за звичними для них старими правилами і фактично руйнують основи демократії", – прокоментував Вакарчук.

 

"Заклики до Президента не виконувати рішення суду ми вважаємо небезпечними і такими, що підривають основи державності. Ми за те, щоб Верховна Рада змінилася якнайшвидше, бо це стара політика, якої ми маємо позбутися. А виконання судових рішень – це взагалі не предмет обговорення у правовій державі", – заявив Святослав.

 

Партія "Голос" зазначила, що Верховна Рада "заслуговує на розпуск", але важливіше – "аби ми в цьому процесі забезпечили сталість основ конституційного ладу в країні, захистили суддів Конституційного Суду від будь-якого зовнішнього тиску". "Мусимо забезпечити повну гарантію відповідності Конституції всіх подальших дій як ЦВК, так і учасників виборчого процесу", – закликали в партії.

 

Голова партії "Самопоміч" Андрій Садовий також виступив із критикою лідерки "Батьківщини".

 

"Поради Юлії Тимошенко Президенту не виконувати рішення Конституційного Суду – це авантюризм. Або свідома "підстава". Вибори – добре. Ігнорувати рішення суду – не добре. Все просто", – написав Садовий у Facebook.

 

Напередодні голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала Президента Володимира Зеленського відстоювати указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради навіть у випадку, якщо Конституційний Cуд України визнає документ неконституційним.

 

"Навіть якщо Конституційний Суд на корупційній основі винесе рішення про те, що указ Президента про розпуск парламенту є неконституційним, то Президенту як гаранту Конституції, який точно знає, що указ є конституційним, можна указ не скасовувати, залишити, і тоді Центральна виборча комісія зобов'язана виконати цей указ", – зазначила Тимошенко.

 

Тимошенко розповіла, що в середу зустрічалася з Президентом Зеленським, і під час зустрічі порушувалося питання про те, як "не допустити скасування дострокових виборів і руйнації всього виборчого процесу". Вона наголосила, що наразі не можна допустити, щоб "Конституційний Суд зруйнував дострокові вибори".

 

13.06.2019