У Гонконзі тривають сутички протестувальників з поліцією.

Учасники акцій протестують проти змін законодавства про екстрадицію до материкового Китаю. 

 

 

Поліція Гонконгу відкрила вогонь гумовими кулями по демонстрантах, застосувала сльозогінний газ і водомети після того, як десятки тисяч переважно молодих людей оточили штаб-квартиру уряду міста. Учасники акції закидали поліціянтів камінням і пляшками. Телеканал CNN повідомляє про десятки постраждалих. Адміністративний секретар Гонконгу Меттью Чун закликав демонстрантів зняти блокаду з головних вулиць і розійтися якомога швидше.

 

Зіткнення почалися після 15:00 за місцевим часом. Тоді закінчився ультиматум депутатам Законодавчих зборів з вимогою відмовитися від закону про екстрадицію мешканців Гонконгу до материкового Китаю за запитом влади КНР. Законодавчі збори відклали розгляд законопроекту, однак від планів ухвалити документ влада Гонконгу не відмовляється.

 

Мешканці Гонконгу виступають проти законопроекту, оскільки побоюються, що він може бути використаний для видачі до материкового Китаю критиків комуністичної влади. Правозахисники вказують на порушення прав людини в КНР і застосування там страти. Влада стверджує, що мета законопроекту – винятково боротьба зі злочинністю.

 

Нагадаємо, що китайський суверенітет над Гонконгом був відновлений 1997 року, причому місто отримало певну автономію і гарантію непорушності чинної правової системи щонайменше на 50 років. Останнім часом влада Китаю, проте, зробила низку кроків, спрямованих на подальше обмеження автономії Гонконгу.

12.06.2019