Амбасадори Євроунії схвалили пролонґацію на рік «кримських» санкцій.

Це рішення ще повинна затвердити Рада ЄУ.

 

 

Амбасадори країн Європейської Унії в Брюсселі затвердили подовження на один рік санкцій проти Росії. Мова йде про обмеження, запроваджені після анексії Криму в березні 2014 року. Про це на своїй сторінці в Twitter написав брюссельський кореспондент Radio Free Europe / Radio Liberty  Рікард Йозвяк.

 

Після затвердження санкції ще повинна схвалити Європейська рада, на якій зберуться міністри закордонних справ країн – членів ЄУ. Попередній термін дії «кримських» санкцій на даний момент закінчується 23 червня. Найближче засідання Європейської ради пройде 17 червня. Тоді ж, найімовірніше, буде офіційно схвалено рішення амбасадорів країн – членів Європейської Унії.

 

Згідно з чинними штрафними заходами, заборонено імпорт до ЄУ всіх товарів, вироблених у Криму, а також експорт до окупованого півострова окремих категорій товарів, в тому числі в галузі транспорту, телекомунікацій та енергетики. У рамках цих обмежень європейським компаніям було, зокрема, заборонено постачати комплектуючі для будівництва Кримського мосту, а також електростанцій у Криму. Окрім цього, компанії з країн ЄУ не можуть інвестувати в Крим і надавати туристичні послуги на півострові.

 

Окрім санкцій за анексію Криму, Євроунія раніше запровадила санкції проти Росії за підтримку сепаратистів на сході України, а також після отруєння Сергія Скрипаля, в якому ЄУ і США звинувачують співробітників російської розвідки. Мова йде переважно про заборону на в'їзд до ЄУ низки російських громадян і про арешт європейських активів різних російських фізичних і юридичних осіб, звинувачених у причетності до бойових дій на Донбасі.

12.06.2019