У Росії планують відмовитися від знищення санкційних продуктів.

Їх роздаватимуть бідним росіянам.

 

 

Російська федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд) пропонує законодавчо заборонити знищувати санкційні продукти харчування, придатні для їжі. Відомство відстоює цей крок з низкою інших ініціатив, спрямованих на мінімізацію шкоди навколишньому середовищу. Вони містяться в переліку пропозицій відомства, які були підготовлені за запитом Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини.

 

Йдеться про ті санкційні продукти, які вилучають співробітники російської митниці під час спроби нелеґального ввезення до Росії. Показові акти знищення бульдозерами ящиків з персиками і помідорами, мішків з яблуками й іншою їжею раніше викликали обурення з боку громадськості. Звучали також заклики замість радикального знищення продовольства роздавати ці продукти незаможним.

 

У Росспоживнагляді запропонували розробити нормативно-правові акти про заборону на захоронення та знищення продуктів харчування, придатних для їжі. Про це повідомив інформаційний портал «Газета.Ру».

 

«З метою вдосконалення нормативно-правового регулювання в галузі поводження з відходами виробництва та споживання вважаємо за доцільне забезпечити розробку нормативно-правових актів щодо заборони на поховання та знищення продуктів харчування, придатних для вживання в їжу», – йдеться в документі, який 11 червня було опублікований на сайті Росспоживнагляду.

 

Нагадаємо, що указ російського президента про обмеження ввезення в Росію продовольства з деяких країн, в число яких увійшли держави ЄУ, Канада, США, Норвегія, почав діяти в серпні 2014 року. Через рік питання з нелеґальним ввезенням санкційних продуктів було вирішено ще радикальніше: президент підписав указ про знищення продуктів харчування, які в обхід санкцій потрапляють на територію Росії.

11.06.2019