У Львові відбудуться Дні Яцека Куроня.

 

Цими вихідними, 15–16 червня, українські та польські друзі Яцека Куроня — львів’янина за походженням та великого друга України — проведуть низку заходів, об’єднаних назвою «Дні Яцека Куроня у Львові». Дні приурочені до 15-х роковин із дня його смерті 17 червня 2004 року. Про це повідомляють організатори. 

На Дні Яцека Куроня приїде група з Польщі: вдова Яцека Данута Куронь, друзі Куроня Іза Хруслінська та Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, а також його духовні "діти": Анна Домбровська, Адам Бальцер та Рафал Сушек.

 

Для участі в Днях із Києва приїдуть Оля Гнатюк та подружжя Олена й Леонід Фінберги, які представлять книгу українських текстів Яцека Куроня, що її випустило друком видавництво «Дух і літера».

 

У програмі: презентація перекладів Куроня українською, читання його текстів та відкриття фотовиставки «Спадщина Яцека Куроня: Україна – Польща». Однією з центральних подій буде перфоманс, який суботнім ранком 15 червня на подвір’ї палацу Потоцьких представлять молоді польські митці. Відбудеться і меморіальний вечір до 15-х роковин із дня смерті польського політика та друга України.

 

Організатори запрошують приєднатися до події 15 червня з 16:00 до 19:00 у палаці Потоцьких. Участь в обговоренні за модерації Тараса Возняка візьмуть Іза Хруслінська, Мирослав Маринович, Петро Тима.

 

Цьогорічні Дні Яцека Куроня у Львові завершаться запаленням свічки пам’яті та читанням його текстів. Приєднатися до вшанування можна, прийшовши до меморіального знака Яцека Куроня о 12:00 у неділю 16 червня. 

Нагадаємо, торік у Львові іменем Яцека Куроня назвали площу біля польського консульства у Львові і встановили йому меморіальну таблицю.

 

«Дні Яцека Куроня у Львові» — недержавна подія, яку на добровільній основі проводять ентузіасти за сприяння Українського католицького університету, Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Возницького.та за логістичної підтримки посольства України в Польщі. Заходи відбуваються за фінансової підтримки львівських підприємців, зокрема співвласника Холдингу емоцій «!FEST» Андрія Худо та керівника компанії «БРОК» Василя Хомляка.

 

 

11.06.2019