Виконувач обов’язків президента Казахстану очікувано переміг на виборах.

Про переконливу перемогу Касима-Жомарта Токаєва свідчать результати екзит-полів.

 

 

Згідно з даними екзит-полу, проведеного інститутом «Қоғамдық пікір», за виконувача обов’язків глави казахської держави Касима-Жомарта Токаєва на позачергових виборах президента проголосувало 70,13 відсотка виборців, котрі брали участь в голосуванні. Про це повідомив казахський інформаційний портал Tengrinews.kz.
 

Результати екзит-полу озвучила голова ради інституту «Қоғамдиқ піків» Айнур Мажітова на брифінгу в Нур-Султані. Друге місце посів казахстанський політик, громадський діяч, журналіст, голова Загальнонаціональної соціал-демократичної партії Аміржан Косанов, котрого підтримали 15,39 відсотка виборців. На третьому місці – депутатка партії «Ак жол» Данія Євпаєва з результатом 5,32 відсотка. Депутат-комуніст Жамбіл Ахметбеков набрав 3,86% голосів, представник тамтешнього селянства Толеутай Рахімбек – 3,03 відсотка, представник профспілок Амангельди Таспіхов – 1,41%, письменник Садібек Тугєл – 0,86%.

 

 

Трохи відрізняються від цих даних результати екзит-полу, який підготував дослідний центр «Жастар». За цією інформацією Токаєв отримав 69,94 відсотка голосів, Косанов – 14,96%, Данія Євпаєва – 4,78%.

 

Електоральна фреквенція становила 77,4 відсотка виборців. Про це повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Костянтин Петров після закриття дільниць. На минулих президентських виборах 2015 року цей показник дорівнював 95,22 відсотка.

 

Голосування супроводжувалося масовими протестами в Нур-Султана і Алмати. У двох містах в неузгоджених мітингах проти наперед вирішеного президентства Токаєва взяли участь сотні людей. Учасники акцій скандували «Бойкот!» і «Свобода!». У столиці Казахстану рух проспектами Республіки і Абая було перекрито. За даними МВС Казахстану, під час протестів затримано близько півтисячі осіб.

10.06.2019