Конґресмени підготували законопроєкт про боротьбу з російською агресією в Україні.

Вони теж виступають за надання Україні статусу основного військово-політичного союзника США поза НАТО.

 

                                         Еліот Енґель і Майкл Мак-Кол

 

Законодавці Майкл Мак-Кол (Michael McCaul) – провідний республіканець в Комітеті закордонних справ Палати представників – і демократ Еліот Енґель (Eliot Engel) – голова цього комітету – подали на розгляд Палати представників проєкт закону про посилення американсько-української співпраці в сфері безпеки.

 

«Перед обличчям наростаючої російської аґресії український народ проявив надзвичайну рішучість і відданість демократії. США повинні продовжувати надавати українцям допомогу в царині безпеки і посилювати санкції проти Росії, Путіна і близьких до нього олігархів, поки тривають напади на Україну», – заявив Еліот Енґель, репрезентуючи законопроєкт.

 

Як підкреслюють автори законопроєкту, мета документа – «зміцнити співпрацю між США і Україною в сфері безпеки, а також можливості України ефективніше протистояти триваючій російській агресії. Закон передбачає поставки Україні «озброєнь летальної дії з метою запобігання подальшим зазіханням Росії на незалежність цієї країни». Йдеться, зокрема, про постачання систем протитанкової, протикорабельної та протиповітряної оборони.

 

Автори документа пропонують посилити закон «Про повноваження в галузі національної оборони», підписаний президентом в грудні 2017 року, і збільшити обсяги військової допомоги Україні. Окрім того, законодавці просять держсекретаря Майка Помпео надати Конґресу звіт про американську допомогу Україні в сфері безпеки.

 

У разі, якщо законопроєкт буде затверджений, конґресмени також пропонують президентові надати Україні статус основного військово-політичного союзника США поза НАТО. Цей статус, як припускають законодавці, залишатиметься чинним доти, допоки Україна не увійде до складу Північноатлантичного Альянсу.

07.06.2019