Новий правопис оскаржили в суді від імені семикласниці.

 

Окружний адміністративний суд Києва отримав позов проти нової редакції українського правопису. У ролі позивача виступила матір учениці 7-го класу з Херсонщини, "яка діє в інтересах своєї доньки" і просить суд визнати протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року "Питання українського правопису", повідомила прес-служба суду.

 

"На думку позивачки, уряд, ухвалюючи зміни до правопису, діяв поза межами своїх повноважень та не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання", – переповіли в окружному суді.

 

Херсонський адвокат Дмитро Ільченко написав на своїй сторінці у Facebook, що ініціатива скарги походила якраз від школярки. "Дитина, яку я представляю, сама запитала мене, чи можна щось зробити, щоб не треба було писати "павза" та "проєкт"", – написав Ільченко у Facebook.

 

Адвокат вважає, що нова редакція правопису є знущанням із української мови. "Мені гидко, коли збиткуються з української мови виключно заради того, щоб відмити гроші для передруку всіх підручників, правописів, словників та методичних посібників в країні", – пояснює адвокат, відомий у Херсоні також роботою на голову обласної ради Владислава Мангера (фіґурує у "справі Гандзюк").

 

"Основна підстава позову: Кабмін не може змінювати українську мову. Він може сприяти її розвитку, але не змінювати напрямок цього розвитку... Кабмін вийшов за межі своїх повноважень і створив небезпечний прецедент можливості зміни самої мови", – мудрує Ільченко.

 

06.06.2019