У вуличних боях в Судані загинуло щонайменше 60 осіб.

Триває силовий розгін протестного наметового містечка.

 

 

Кількість протестувальників, загиблих за три дні сутичок зі силовиками в столиці Судану Хартумі, зросла до шести десятків. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters з покликом на групу лікарів, пов'язаних з опозицією.

 

Раніше було відомо про 35 загиблих. The Guardian з покликом на міжнародні правозахисні організації повідомляє, що збройні угруповання, користуючись заворушеннями в місті, громлять шпиталі, де надають допомогу постраждалим активістам, грабують перехожих і ґвалтують жінок на вулицях.

 

Нагадаємо, що військовики, поліція та парамілітарні організації в понеділок, 2 червня, розпочали силовий розгін протестного наметового містечка, облаштованого біля будівлі Міністерства оборони країни.

 

Спочатку силовики використовували сльозогінний газ і світлошумові гранати, потім відкрили вогонь по демонстрантах, які кидали в них каміння, будували барикади і палили автомобільні шини.

 

У Судані тривають акції протесту, які не припинилися після зміни влади в країні в квітні. Нагадаємо, що армія Судану 11 квітня здійснила в країні переворот після чотиримісячних протестів населення. Демонстранти в Судані вимагали відставки чинного президента, який був при владі 30 років. Протестувальники зверталися до військовиків з проханням змістити Омара аль-Башира.

 

15 травня представники військової ради заявили, що досягли домовленості з цивільними активістами щодо формування тимчасової урядової ради, до якої мали б увійти як представники військовиків, так і активісти громадянської опозиції. Проте армійці зволікають з тим, щоб передати владу цивільним особам.

05.06.2019