У Празі відбулася найбільша за 30 років акція протесту.

Її учасники вимагали відставки прем’єр-міністра, звинувачуючи його в корупції.

 

 

Близько 120 тисяч протестувальників зібралися на Вацлавській площі в центрі Праги ввечері у вівторок, 4 червня, щоб закликати до відставки прем'єр-міністра Андрея Бабіша. Учасники акції звинувачують його в незаконному використанні дотацій від Європейської Унії. Про це повідомило видання České noviny. Акція стала наймасовішим протестом в Чехії з часів Оксамитової революції 1989 року, внаслідок якої було скинуто комуністичний режим в країні.

 

У руках багатьох протестувальників були портрети Бабіша з написом «Йди геть!», «Андрея Бабіша за ґрати!» тощо. Промовці зі сцени звинувачували прем'єра у корупційних злочинах. Ініціювала акцію група «Мільйон миттєвостей за демократію», яка організовує масові антиурядові протести з кінця квітня. Десять днів тому на акцію на Вацлавській площі вийшло приблизно 50 тисяч учасників.

 

У квітні поточного року чеська поліція висунула Бабішу звинувачення в шахрайстві зі субсидіями ЄУ. Минулої п'ятниці в пресу просочилася чорнова версія доповіді Єврокомісії про Бабіша, автори якого дійшли висновку, що прем'єр повинен повернути Брюсселю кілька десятків мільйонів євро, виданих у формі субсидій, через їхнє нецільове використання.

 

Прем'єр-міністр Бабіш відкидає звинувачення на свою адресу і називає їх «брудною брехнею».

 

05.06.2019