Армія Судану розстріляла протестувальників.

Збройну силу було застосовано проти завсідників наметового містечка, розкладеного у центрі суданської столиці.

 

 

Щонайменше три особи загинули, понад шість десятків отримали поранення після того, як військовики відкрила вогонь по протестувальниках у Хартумі, столиці Судану. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters з покликом на місцеву медичну організацію.

 

Повідомляють, що суданські військовослужбовці зранку в понеділок, 3 червня, почали розганяти мешканців наметового табору громадянської опозиції, розташованого в центрі Хартума, навпроти штаб-квартири військової ради Судану. Його завсідники виступали за те, щоб військовики-путчисти віддали владу цивільним особам. У центральній частині міста були чутні вибухи і автоматні черги, групи військовиків перекрили рух на вулицях міста і затримали багатьох протестувальників.

 

Відомо, що силовики взяли штурмом і підпалили табір протестувальників. До того, як почати стрілянину, проти демонстрантів використовували сльозогінний газ і світлошумові гранати. Активісти оборонялися, кидаючи каміння в поліціянтів і солдатів.

 

Журналіст Al Jazeera Імран Хан повідомив на своїй сторінці в Twitter, що вбито вісьмох людей, а військовики затримують репортерів, щоб ті не повідомляли про те, що відбувається.

 

Протести також почалися в Омдурмані, другому за величиною місті країни. Повідомляють, що учасники демонстрації палять автомобільні шини і зводять барикади на вулицях.

 

Нагадаємо, що армія Судану 11 квітня здійснила в країні переворот після чотиримісячних протестів населення. Демонстранти в Судані вимагали відставки чинного президента, який був при владі 30 років. Протестувальники зверталися до військовиків з проханням змістити Омара аль-Башира.

 

15 травня представники військової ради заявили, що досягли  домовленості з цивільними активістами щодо формування тимчасової урядової ради, до якої мали б увійти як представники військовиків, так і активісти громадянської опозиції. Проте армійці зволікають з тим, щоб передати владу цивільним особам.

03.06.2019