Верховна Рада відмовилася звільняти Володимира Гройсмана.

 

Верховна Рада не назбирала голосів для відставки прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

 

Відставку голови уряду підтримали 97 народних депутатів, "проти" – 63, утрималися – 50, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Я хочу повідомити, що на розгляд парламенту вноситься проект постанови №10341 “Про відставку прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича”, – оголосив перед дискусією спікер парламенту Андрій Парубій. – Відповідно до статті 85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради належить вирішення питання про відставку прем'єр-міністра України. Згідно з частиною другою статті 115 Конституції, частиною першою статті 15 Закону "Про Кабінет Міністрів України" прем'єр-міністр має право заяви у Верховній Раді України про свою відставку".

 

Володимир Гройсман заявив, що підтверджує бажання піти з посади, водночас пообіцяв поважати будь-яке рішення парламенту.

 

"Я ніколи в своєму житті не тримався за жодну посаду і не збираюся триматися за посаду. Я подав заяву про відставку, яку ми сьогодні з вами розглядаємо. З іншої сторони, я завжди був відповідальним і ніколи не боявся відповідальності. Всі ці три роки я розумів свою відповідальність за справи в країні... Я можу сказати, що я поважаю будь-яке рішення Верховної Ради", – сказав Гройсман.

 

Голова уряду подякував українцям "за все те, що ми зробили разом". Крім того, Гройсман подякував за співпрацю Голові Верховної Ради та нардепам. "Я хочу сьогодні подякувати кожному депутату Верховної Ради України, який виконував свій обов'язок і приймав державні рішення для того, щоб країна стала сильнішою", – сказав Гройсман перед голосуванням.

 

30.05.2019