Міністр закордонних справ Іспанії назвав Росію ворогом.

Російське МЗС викликало амбасадора Іспанії в Москві, аби отримати пояснення.

 

 

До Міністерства закордонних справ Росії викликали амбасадора Іспанії Фернандо Вальдерраму (Fernando Valderrama). Як повідомила іспанська газета El Periodico, це пов'язано з недавнім критичним до Росії виступом глави іспанської дипломатії Жозепа Борреля (Josep Borrell).

 

В інтерв'ю тому ж виданню El Periodico керівник іспанського зовнішньополітичного відомства назвав Росію «ворогом, який знову становить загрозу». Так Боррель відповів на запитання про роль Європи в геополітичних справах.

 

«По суті, зараз виник новий світ, який неможливо було уявити ще п'ять років тому. Трамп тоді не був президентом, не було Brexit, кризи з міґрантами, війни в Сирії. Дуже багато речей стали іншими. Наш союзник повертається до нас спиною. Наш старий ворог, Росія, знову говорить: "Ось я тут", – і знову становить загрозу. А Китай виступає як наш суперник. Саме тому європейцям необхідно терміново об'єднуватися. Тепер нам потрібно навчитися діяти з позиції самостійної сили, тому що ми живемо в світі різних сил. У нас немає американського захисної парасольки. Раніше нас це не турбувало і, як сказав Дональд Трамп, ми довгий час каталися "зайцем" в системі загальної безпеки, яку оплачували американці. У цих словах є здорове зерно. І ми при цьому повинні мати певну ступінь стратегічної самостійності», – заявив Боррель.

 

У МЗС Росії слова Борреля щодо оцінки Москви назвали «недружніми». У відомстві підкреслили, що заява міністра завдає «шкоди відносинам між Росією та Іспанією». Про це йдеться в офіційному повідомленні відомства, опублікованому на сайті МЗС РФ. «У ході бесіди йому (амбасадору, – Z) було висловлено подив і жаль у зв'язку з недружніми висловлюваннями міністра закордонних справ, у справах ЄУ та співпраці Іспанії Ж.Борреля щодо Росії, які він допустив у інтерв'ю виданню El Periodico 23 травня», – йдеться в повідомленні МЗС.

28.05.2019