«До побачення, Мареку...» — нині на Личакові поховали Маркіяна Іващишина.

 

"До побачення, Мареку..." — з такими словами Влодко Кауфман прощався нині з Маркіяном Іващишиним біля його могили на Личакові.

 

 

Попрощатися зі своїм легендарним Мареком прийшли тисячі львів'ян — вчора на парастасі у Дзизі і нині на похоронній Службі Божій в храмі Пресвятої Євхаристії.

 

 

Під плач трембіт тіло винесли з церкви Пресвятої Євхаристії і похоронна процесія пішо рушила на Личаківський цвинтар, де його поховали на 62-му полі.

 

 

 

Перед могилою з прощальним словом виступили Андрій Садовий, Влодко Кауфман, Олександр Ксенофонтов, Олег Синютка, Олесь Доній, Сергій Проскурня та інші друзі Марека.  

 

 

 

Як зауважив Юрко Волощак: "В землі, де спочило тіло Марека Іващишина, знайшли стовбур ксилоліту — скам'янілого дерева. Вік його може сягати 20 млн років. Посеред Личакова знайшлося місце, якого сотні тисяч або мільйони років не торкала людська рука. Він спочив у чистій, неторканій рідній землі".

 

 

Маркіян Іващишин помер у віці 52 роки 21 травня неподалік від свого помешкання через зупинку серця, викликану тромбом.

 

 

Маркіян Іващишин народився 6 вересня 1966 у Львові.

Навчався у Львівському політехнічному інституті, де створив осередок Студентського братства.

З 1989 року почав працю у Львівській археологічній експедиції.

У 1990 році очолив Студентське братство Львова і став одним із провідників студентського голодування у Києві, яке згодом отримало назву Революція на граніті.

Депутат Львівської обласної ради I-го демократичного скликання.

З 1993 року працював директором Мистецького об'єднання «Дзиґа».

Організовував фестивалі «Вивих». Був арт-продюсером проектів «Вогні великого міста», «Новий Ноїв Ковчег», продюсером гуртів «Клуб Шанувальників Чаю», «Мертвий Півень», «Dzyga Jazz Quintet», ранніх проектів «Океану Ельзи» та Руслани («Дзвінкий Вітер»), організатором фестивалю «Проект Є» «Слухай українське», «Гранди Мистецтва», «Метро Jazz», «Флюгери Львова», «Jazz Bez», одним із засновників культурологічного журналу «Четвер».

Мав у власності культові львівські кав'ярні «Лялька», «Вавілон-20», «За кулісами», «Під Клепсидрою».

Буквально напередодні своєї раптової смерті Маркіян Іващишин отримав Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня з нагоди відзначення 30-ліття Студентського братсва.

 

 

(Використано знимки Юрка Волощака, а також zaxid.net, tvoemisto.tv, city-adm.lviv.ua)

 

23.05.2019