Стипендія імені Марека

Стипендія імені Маркіяна Іващишина — найкращий спосіб пам‘ятати про нього,  продовжувати його справи та створювати можливості для інших: молодих, креативних, відважних та дієвих.

 

 

Непересічна особистість, громадський, політичний та культурний діяч, один з керівників Революції на граніті (1990), співзасновник та незмінний лідер Мистецького об'єднання “Дзиґа” Дзиґа / Dzyga (1993), продюсер багатьох знакових арт-проектів, Маркіян Іващишин умів бачити у людях їх потенціал, вірити в них, і мотивувати до росту. Навколо «Дзиґи» та у її орбіті за 25 років діяльності сформувалося кілька поколінь незалежних митців і мисткинь, менеджерів/-ок, підприємців/-ць, політичних та громадських діячів і діячок, які продовжують створювати українську культуру у різних сферах, містах, країнах.

 

Тому раптова смерть Маркіяна Іващишина  2019 року стала величезною втратою не тільки для близьких та друзів, а й для усього культурно-мистецького середовища Львова і України. І з часом пустка на місці Марека стає лиш помітнішою. У його діяльності як організатора, менеджера чи продюсера підставовим було бажання «інвестувати» в людей — зокрема й у тих, чиї ідеї і справи випереджали свій час, були непрагматичними, не мали шансів на підтримку у жодних інших очах.

 

Саме тому організації, засновані за ініціативи Маркіяна: ЛМГО «Мистецька рада «Діалог» у партнерстві ГО «Вірменська, 35» і ГО « Інститут актуального мистецтва», за підтримки друзів та близьких Маркіяна Іващишина  ініціюють створення щорічної іменної стипендії імені Маркіяна Іващишина — призначеної для тих, хто продовжує його справу: творить, розвиває, організовує, тримає і крутить культурні ініціативи у своїх містах, середовищах, спільнотах. Ця стипендія буде, перш за все, інвестицією у особистість — вона призначатиметься для навчання, стажування, підвищення кваліфікації стипендіата чи стипендіатки, аби він чи вона могли ще краще і потужніше робити свою справу.

 

Капітула стипендії буде зібрана із товариства Маркіяна, із дотриманням різноманіття сфер діяльності та поля зацікавлень. Висувати номінантів/-ок на стипендію зможуть формальні та неформальні спільноти чи ініціативи, лідер(к)и яких потребують такої підтримки для підсилення своєї роботи. Стипендіат/-ка матиме календарний рік на використання своєї стипендії на обране навчання, стажування, підвищення кваліфікації у розмірі до 100 тис. грн.

 

Установча робота над проектом розпочалася; ініціатори відкриті до співучасті та допомоги тих, хто поділяє цінності, що їх просував у своїй діяльності Маркіян Іващишин — проактивність, свободу думки та верховенство людської гідності. До публічного збору коштів на стипендіальний фонд може долучитися кожен та кожна зацікавлені. Календар діяльності проекту та капітулу буде опубліковано найближчим часом. Процес аплікування та висунутих на стипендію кандидатів також планується висвітлювати публічно — аби збільшити їхню видимість для суспільства і ЗМІ, і зробити важливим не лише сам факт отримання стипендії, а й те, що спільнота висуває свого лідера чи лідерку на неї.

 

Реквізити для благодійних внесків:

IBAN: UA413253650000002600201726325

Одержувач: ЛМГО "МИСТЕЦЬКА РАДА "ДІАЛОГ"

ЄДРПОУ: 37613477

Код банку: 325365

Призначення: "Благодійний внесок на реалізацію проєкту "Стипендія імені Маркіяна Іващишина"

 

22.05.2021