Посол України в НАТО пішов на посаду заступника голови АП.

 

Президент України Володимир Зеленський призначив заступником голови Адміністрації Президента Вадима Пристайка, голову місії України при НАТО.

 

Про це йдеться в указі №317/2019, опублікованому на сайті голови держави.

 

Володимир Зеленський, Олена Зеркаль, Вадим Пристайко

 

Пан Пристайко супроводжував Зеленського на його зустрічах із іноземними делеґаціями в понеділок у рамках інавґураційних заходів. Про нього також писали як про вірогідного кандидата на посаду міністра закордонних справ.

 

Вадим Пристайко заявив, що Володимир Зеленський працює над тим, щоби активізувати переговорний процес щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

"Ми щойно [у середу] кілька годин розмовляли з президентом про те, як можна зрушити процес, який застряг на мертвій точці: "Мінськ", усі процеси, зокрема миротворчий, тристоронню контактну групу, "нормандський формат", телефонні переговори лідерів, які відбудуться найближчим часом", – сказав Пристайко, згідно з повідомленням аґенції "Інтерфакс-Україна".

 

Дипломат зазначив, що українська сторона наразі хоче дізнатися про результати телефонної розмови Володимира Путіна, Еммануеля Макрона й Анґели Меркель і плануватиме свої подальші кроки.

 

Фактично Вадим Пристайко приходить в Адміністрації Президента на ту посаду, від котрої в першу ж добу після призначення відмовилася Олена Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ. Нагадаємо, у середу Зеленський видав указ, котрим постановив скасувати свій попередній указ про призначення Зеркаль "як нереалізований".

 

Зеркаль написала на своїй сторінці у Facebook, що вона наразі планує продовжувати роботу в Міністерстві закордонних справ. "Переговорити Угоду про асоціацію та зробити її реальністю, добитися безвізового режиму з ЄС, домовитися про постачання газу з ЄС, вести правові спори проти Росії та багато інших завдань – виклики, якими сповнене моє життя", – зазначила вона.

 

Пані дипломат згадала про два чинники, котрі обумовили її позицію в минулі два дні, – верховенство права й внутрішні переконання.

 

"Усі важливі проекти мого професійного життя стосуються утвердження верховенства права в Україні, у відносинах з партнерами і в світі. Це тривалі процеси, які вимагають витримки і виваженості", – зазначила вона.

 

"Посади важливі у контексті досягнення цілей, моєю ціллю є просування та захист інтересів України. А кар’єрні рішення не мають йти в розріз з власними цінностями та принципами", – резюмувала Зеркаль.

 

23.05.2019