Меркель і Макрон відбули з Путіним розмову на тему Донбасу.

 

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон відбули спільну телефонну розмову з російським президентом Владіміром Путіним, під час котрої обговорили становище на Донбасі.

 

Про це повідомляє "Німецька хвиля" з покликом на речника німецького уряду Штеффена Зайберта.

 

 

Політики обговорили, як можна сприяти втіленню "мінських домовленостей" після обрання нового президента. 

 

Меркель та Макрон розкритикували нещодавні укази Путіна про спрощення надання російського громадянства українцям, зазначив Зайберт.

 

Окрім того, Меркель та Макрон підтвердили, що Росія зберігає місце в Раді Європи, але наголосили на необхідності знайти швидке вирішення "ще відкритих питань", аби вона могла залишатися повноцінним членом.

 

Тим часом у Кремлі заявили, що під час телефонної розмови обговорювали ситуацію довкола "внутрішньоукраїнської кризи" та з урахуванням зміни української влади. Як зазначено у повідомленні на сайті російського президента, сторони погодилися стосовно безальтернативності "мінських домовленостей" як основи мирного врегулювання на Донбасі.

 

Крім того, Путін нагадав про "пріоритетність" набуття в Україні чинності законом про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, проведення амністії, розмежування сил та налагодження "прямого діалогу Києва з Донецьком та Луганськом".

 

У повідомленні на сайті Кремля також вказано, що Путін "звернув увагу" співрозмовників на ухвалений Верховною Радою "дискримінаційний" закон про українську мову як державну та висловив нерозуміння щодо відмови окремих держав розглянути це питання на засіданні Ради безпеки ООН.

 

22.05.2019