Google позбавив Huawei доступу до оновлення Android.

Причиною цього є намір американської влади внести китайську компанію до «чорного списку».

 

 

Корпорація Google перервала співпрацю з китайською компанією Huawei. Причиною стало те, що міністерство торгівлі США оголосило про намір внести китайську телекомунікаційну компанію в «чорний список». Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. 

 

Це означає, що Huawei не зможе використовувати сервіси та програми Google, в тому числі магазин додатків Google play, а також YouTube, Google Maps, електронну пошту Gmail тощо. У Huawei залишиться доступ до Android, але тільки в тій версії, яка міститься на відкритих джерелах. Китайська компанія позбудеться доступу до технологій і програмного забезпечення Google, а також не зможе розраховувати на технічну підтримку. В Google триває обговорення варіантів співпраці з Huawei на нових умовах, уточнює аґенція  Reuters з покликом на свої джерела. 

 

США підозрюють Huawei в шпигунстві. Минулого тижня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ, який забороняє використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, виготовленого фірмами, які становлять загрозу «національній безпеці, зовнішній політиці та економіці» країни. Міністерство торгівлі США має намір найближчим часом внести Huawei і 70 її підрозділів в «чорний список» за «діяльність, яка суперечить національній безпеці».

 

Уряди декількох країн вже заборонили телекомунікаційним компаніям використовувати обладнання Huawei в мобільних мережах 5G, покликаючись на проблеми безпеки.

 

У короткостроковій перспективі це може завдати дуже серйозної шкоди бізнесу Huawei на Заході. Адже покупці смартфонів не захочуть мати телефон на Android, у якого немає доступу до Google Play Store, віртуального помічника чи оновлень безпеки.

20.05.2019