Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко поінформувала, що у четвер написала заяву як уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, як представник України в гуманітарній підгрупі з проханням звільнити її з цих посад.

 

Про це вона сказала під час презентації звіту про свою діяльність на посаді уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Я подякувала Президентові Порошенку за цю високу честь працювати в його команді протягом 5 років над цими важкими питаннями”, – зазначила Геращенко.

 

Водночас вона зазначила, що для справи потрібне перезавантаження членів "мінської групи", яке має стосуватися України, Росії та ОБСЄ.

 

“Я хочу сказати, що ми залишаємося відкритими для нової влади для того, щоб допомогти сприяти у вирішення всіх тих питань, які будуть зараз перед ними стояти. .. Але очевидно, що має відбутися перезавантаження. І в цьому контексті я вважаю, що важливо забезпечити тристороннє перезавантаження учасників мінських груп і від України, і від Росії, і від ОБСЄ... Це моя позиція, це не позиція українського керівництва – я як учасник мінських груп вважаю, що перезавантаження має стосуватися всіх”, – наголосила Геращенко.

 

Вона додала, що від координаторів ОБСЄ Україна чекає активнішої позиції і зацікавлення не лише в процесі, а й у результаті.

 

Пані Ірина повідомила, що, згідно з її інформацією, експерти команди Зеленського мали зустрічі з представниками України у тристоронній контактній групі.

 

“Що стосується команди новообраного Президента, за моєю інформацією, експерти команди мали певні зустрічі, скажімо так, з нашими представниками у тристоронній контактній групі. Я хочу ще раз сказати, що, звичайно, всю інформацію ми не просто передамо, ми вважаємо, що все, чим ми можемо допомогти звільнити кожну українську людину, ми це зробимо”, – сказала Геращенко, відповідаючи на запитання журналістів.

 

Пані Ірина додала, що 5 років – це дуже великий термін, "коли ти займаєшся такими важкими темами". "Є і внутрішнє вигорання, є і психологічно дуже непроста історія. І я думаю, що буде дуже правильно, якщо я всім подякую за співпрацю і займатимуся питаннями захисту національних інтересів України як депутат Верховної Ради України, а потім побачимо”, – сказала Геращенко.

 

16.05.2019