Анґела Меркель може перейти на роботу до Брюсселя.

Принаймні про це вона натякнула в одному зі своїх свіжих інтерв’ю.

 

 

У німецькій пресі активно мусуються спекуляції про те, чи піде чинна бундесканцлерка Анґела Меркель працювати в керівний апарат Європейської Унії після завершення каденції, а то й раніше. Ці чутки спровокували слова керівниці німецького уряду про її посилене почуття відповідальності за Європу. В інтерв'ю газеті Süddeutsche Zeitung вона заявила, що працюватиме на майбутнє Європи «зі ще більшим завзяттям, ніж раніше». «Багато хто стурбований ситуацією в Європі, я також. Через це в мені зростає почуття відповідальності, аби разом з іншими подбати про долю цієї Європи», – зазначила пані Меркель.

 

Цікаво, що президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер ще наприкінці квітня заявляв, що вважає за можливе й доцільне, аби Меркель, після її перебування на канцлерській посаді, відігравала важливу роль на європейському рівні. «Я не можу собі уявити Анґелу Меркель, котра зникає в небуття. Адже вона є не просто респектабельною персоною – вона є визнаним шедевром. Вона надзвичайно висококваліфікована», – заявив він, коментуючи можливість роботи Меркель у структурі Євроунії.

 

Деякі політичні коментатори висловили припущення, що Анґела Меркель може стати наступницею Дональда Туска на посаді президента Європейської ради. Каденція президента Європейської ради становить 2,5 роки, тож для Туска термін повноважень закінчиться восени цього року. 

 

Водночас варто нагадати слова німецької бундесканцлерки, які вона промовила у жовтні минулого року, коли ухвалила рішення зрезиґнувати з посади голови Християнсько-демократичного союзу. Процитуємо її дослівно: «На виборах до Бундестаґу 2021 року я не виступатиму як кандидатка в канцлери від ХДС/ХСС і не балотуватимуся в Бундестаґ взагалі. Для протоколу додам, що не претендуватиму в подальшому на жодні посади в політиці».

16.05.2019