УГП, "Сила людей" і "Демсокира" уклали меморандум про співпрацю.

 

Українська галицька партія, "Сила людей" та "Демократична сокира" підписали меморандум про координацію своїх дій та відмову від взаємного поборювання та використання брудних технологій на парламентських виборах 2019 року.

 

 

Як ідеться у преамбулі меморандуму, угоду укладено, "виходячи із зростаючої вірогідності проросійського реваншу, підкреслюючи необхідність об‘єднання перед єдиною загрозою, підкреслюючи єдність стратегічних цілей та завдань, розуміючи необхідність консолідації ресурсів для протидії олігархічній системі".

 

"Наші політичні сили зобов‘язуються всебічно координувати свої дії у опорі можливому проросійському реваншу і просувати демократичні реформи. Наші політичні сили відмовляються від політичної боротьби одна з одною, від публічної критики та брудних технологій заради спільної перемоги на парламентських виборах у 2019 році, і формують спільне інформаційне поле. Наші політичні сили на парламентських виборах формують єдиний пул спостерігачів, голів та членів комісій, а також зобов‘язуються розподілити мажоритарних кандидатів так, аби на кожному одномандатному окрузі йшов кандидат лише від однієї партії, при спільній підтримці партій, що підписали цей меморандум", – зазначено у відозві.

 

Задекларовано, що меморандум є відкритим до приєднання інших політичних сил "за умови співпадіння проєвропейських цінностей та доброчесності походження коштів у партій-кандидатів".

 

Голова політради Української галицької партії Роман Лозинський підкреслив, що меморандум передбачає співпрацю між партіями, але не спільний виборчий список.

 

“Це не єдина партія, не єдиний список на вибори. Це меморандум, який визначає координацію зусиль усіх якісно нових демократичних політсил в Україні", – прокоментував він, згідно з повідомленням прес-служби УГП.

 

"Цим меморандумом ми показуємо готовність співпрацювати, а не поборювати одне одного, не використовувати різні чорні технології, як ми це, на жаль, бачили під час президентської кампанії. Такі дії і співпраця, на нашу думку, є необхідними для того, щоб не дезорієнтувати людей, а справді оновити наступний парламент“, – розтлумачив він.

 

Коаліція партій, зокрема, вимагатиме для наступнгих виборів запровадження "відкритих списків".

 

16.05.2019