Верховна Рада призначила Володимиру Зеленському інавгурацію на 20 травня.

 

Верховна Рада підтримала постанову про проведення інавгурації новообраного Президента Володимира Зеленського з датою 20 травня.

 

Як передає аґенція УНІАН, за постанову “Про дату, час і місце проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складанню присяги українському народові новообраним президентом України Володимиром Зеленським” (реєстраційний №10270-2) проголосували 315 народних депутатів.

 

 

Перед цим парламент відмовився призначити дату інавгурації новообраного Президента на 19 травня.

 

Так, за постанову №10270, автором якої є депутат Сергій Міщенко, про проведення 19 травня урочистого засідання ВР, присвяченого складенню присяги українському народові новообраним Президентом, проголосували лише 207 депутатів. За аналогічну постанову (№10270-1), якою пропонувалося таку саму дату інавгурації, проголосували 158 депутатів.

 

Після цих двох постанов пішло до розгляду проекту постанови №10270-2, яким пропонувалося провести інавгурацію 20 травня, а відтак після результативного голосування інші постанови вже й не розглядали.

 

Щодо фракційного розподілу голосів, то інавгурацію Зеленського 20 травня підтримали всі фракції, за винятком групи "Відродження" та половини позафракційних. 

 

Нагадаємо, 10 травня Зеленський звернувся до Верховної Ради з вимогою ухвалити дату інавгурації 19 травня. 

 

Ініціатива президента-електа викликала критику, зокрема через те, що в цьому році саме на 19 травня припадає День пам'яті жертв політичних репресій.

 

Попередньо парламент планував визначитися з датою інавгурації ще у вівторок, втім на засіданні 14 травня депутати до тієї справи так і не взялися. Пан Зеленський через це образився і зневажив Верховну Раду України тим, що її абревіатура – ВРУ, з російської – "брешу".

 

Нагадаємо, у Верховній Раді тривалий час точилися дискусії через дату інавгурації, передусім через те, що нардепи не хотіли надавати Володимиру Зеленському права розпустити парламент (останній можливий день для розпуску – 27 травня; підстава – відсутність коаліції), а також протестували проти тону, обраного Зе-командою для спілкування з законодавчим органом.

 

 

16.05.2019