Президент підписав закон про мову.

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

 

Про це йдеться у повідомленні голови держави на його сторінці у Facebook.

 

"Сьогодні підписанням закону про функціонування української мови як державної ми вчиняємо один із найголовніших актів для збереження української державності. Мова – це фундамент, на якому будується нація і держава", – прокоментував Порошенко.

 

Президент наголосив, що закон "аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні".

 

"Я пишаюся тим, що вдалося без тиску чи примусу зробити за останні 5 років так, щоб це законодавче врегулювання нікого не утискало", – зазначив голова держави. Він додав, що учасники процесу намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику.

 

"Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, – це думка Москви. Нехай займаються російською мовою. А українцям ми просто дали право слухати українські пісні, дивитися українські фільми, читати українські книги. Бо люди прагнуть це робити. Це модно і драйвово. А немодно – не знати української мови", – наголосив Порошенко.

 

Закон потрапив Петрові Порошенку на підпис наступного дня після того, як його підписав Голова ВР Андрій Парубій. У вівторок Верховна Рада провалила проекти постанов депутатів "Опозиційного блоку" щодо скасування рішення ВР про прийняття закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", у такий спосіб розблокувавши шлях до набуття законом чинності – відтак цей законопроект отримав право бути підписаним.

 

Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня. Законопроект підтримали 278 народних депутатів.

 

15.05.2019