Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду скасувала рішення Львівської облради про мораторій на російськомовний культурний продукт. Рішення ухвалене за позовом Сергія Іванова-Малявіна зі Львова та Романа Лихачова з Харкова. Про це повідомляє ІА ЗіК.

 

 

Торік у вересні ЛОР ухвалила рішення про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. З позовом про скасування цього рішення до суду звернулись ГО «Всеукраїнський громадський рух "Український вибір – право народу"» (Віктора Медведчука), львів’янин Сергій Іванов-Малявін та харків’янин Роман Лихачов. Львівський окружний адміністративний суд в особі судді Зіновія Гавдика задоволив усі три позови і скасував рішення ЛОР. Проте депутати подали апеляцію.

 

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду 14 травня розглянула апеляційну скаргу і постановила: «Апеляційну скаргу задоволити частково, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року у частині задоволення позовних вимог ГО "Всеукраїнський громадський рух Український вибір – право народу" скасувати та відмовити у цій частині у позові. В іншій частині рішення суду залишити без змін».

 

Постанова набирає законної сили з моменту ухвалення. Протягом 30 днів вона може бути оскаржена в касаційному порядку.

 

У юридичному відділі ЛОР зазначили, що після отримання повного тексту рішення готуватимуть касаційну скаргу.

 

Юрист ЛОР Андрій Мельник у судовому засіданні апелював до того, що позивачі-громадяни не довели, що рішення облради порушило безпосередньо їхні права. Він нагадав, що аналогічні рішення про мораторій на російськомовний культурний продукт Івано-Франківської, Тернопільської та Волинської обласних рад були оскаржені в судах, однак позови залишені без розгляду. Крім цих областей аналогічний мораторій прийнято на Житомирщині.

 

15.05.2019