Військовики й опозиція в Судані домовилися про тимчасовий уряд.

Також на перемовинах між ними визначено термін перехідного періоду.

 

 

Військова влада і цивільна опозиція в Судані зуміли досягти домовленості про перехідний період після повалення авторитарного президента Омара аль-Башира. Також домовлено про формування тимчасової урядової ради. Обидві сторони погодилися на трирічний термін перехідного періоду, заявив представник військової ради рано-вранці в середу, 15 травня.

 

Окрім того, протягом 24 годин буде вирішено питання про формування нової урядової ради. До неї увійдуть представники як військовиків, так і цивільної опозиції. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

Угода була укладена через місяць після того, як військовики спершу взяли аль-Башира під домашній арешт, а потім кинули до в'язниці для особливо небезпечних злочинців. Цьому передували масові протести, які тривали з грудня 2018 року і не припинилися після путчу.

 

Громадянська опозиція Судану є широкою коаліцією різних угруповань і партій, одна з найбільших і найкраще організованих – це «Суданська асоціація фахівців», яка й ініціювала масові виступи проти аль-Башира. Різні протестні групи й організації об'єднує «Альянс за свободу і зміни». Лідери опозиції вимагали від військовиків реорганізації чинного апарату безпеки і розпуску правлячої раніше партії «Національний конгрес».

 

У вівторок, 14 травня, повідомлялося, що прокуратура Судану висунула проти екс-президента країни звинувачення в підбурюванні до насильства і співучасті у вбивстві учасників демонстрацій протесту. Проти аль-Башира, котрий прийшов до влади після путчу ще 1989 року, також ведеться розслідування за підозрою у відмиванні грошей і корупції. Окрім того, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі оголосив його в розшук за підозрою в скоєнні воєнних злочинів і організації геноциду в суданській провінції Дарфур.

15.05.2019