Детективи НАБУ затримали щойно звільненого начальника Нацгвардії.

 

Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали колишнього командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова (звільнений 7 травня) за підозрою у заволодінні відомчим майном на 81,64 млн грн.

 

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

 

 

Правоохоронці також затримали генерального директора компанії-забудовника та оцінювача, котрі мали стосунок до схеми.

 

"Слідство встановило, що у 2000-х роках головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць", – поінформували в Антикорупційному бюро.

 

"Проте згодом, у 2016–2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро "Бориспільська"). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей", – повідомили в НАБУ.

 

Дії екс-командувача Нацгвардії та генерального директора компанії-забудовника кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, оцінювача – ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК  України. Вирішується питання про оголошення підозр та обрання їм запобіжних заходів.

 

НАБУ повідомило, що кримінальне провадження відкрили за матеріалами журналістських розслідувань проекту Bihus.info.

 

"Бігуси" інформують, що схему втілювали через компанію "Укрбуд". А сім'я командувача начебто ще й набула на тому житло.

 

"Через кілька місяців після квартирного обміну донька командувача Нацгвардії Юрія Аллерова Катерина Пустиннікова [...] оформила на себе квартиру у новобудові – у ЖК “Микітська слобода”. Забудовником цього об’єкта була та ж компанія, на користь якої Аллеров “обміняв” квартири нацгвардійців – “Укрбуд Девелопмент”, – ідеться у повідомленні проекту.

 

 

14.05.2019