США готують санкції проти будівників «Північного потоку – 2».

Відповідний законопроект зареєстровано в американському Сенаті.

 

 

Сенатори США підготували законопроект, покликаний якщо не зірвати, то принаймні суттєво ускладнити будівництво газогону «Північний потік – 2». Згідно з документом, котрий розробили республіканець Тед Круз (Ted Cruz) і демократка Джина Шахін (Jeanne Shaheen), санкції передбачається запровадити проти компаній, які беруть участь у прокладанні глибоководних трубопроводів для російських енергетичних проектів, а також компаній-власників суден, що надають їх для прокладання газогону. Про це повідомив у понеділок, 14 травня, журнал Foreign Policy з покликом на копію законопроекту.

 

Безпосередньою мішенню санкцій стануть судна, які ведуть укладання морських трубопроводів. «Ці судна використовують технологічні ноу-хау, які є у західних енергетичних компаній, але їх немає в Росії», – пояснили сенатори Круз і Шахін.

 

«Це одна з небагатьох галузей, де фактично "Газпрому" бракує технічних знань і технологій для будівництва трубопровідних проектів», – зазначила в інтерв'ю Foreign Policy експертка з євразійських енергетичних питань в Атлантичній раді Аґнія Ґріґас (Agnia Grigas).

 

Згідно зі законопроектом, особи, які продовжують продавати або здавати в оренду судна, які використовуються для будівництва «Північного потоку – 2», підлягають забороні на в'їзд до США, їхнє майно в Сполучених Штатах заморожується. Документ також передбачає низку обмежень для осіб, які надають фінансову, технічну або страхову підтримку таким суднам.

 

Високопоставлений функціонер Республіканської партії США, знайомий зі законопроектом, у коментарі виданню зазначив, що санкційний законопроект змодельований на основі попередніх санкцій США, які були спрямовані проти експорту іранської нафти.

14.05.2019