У Вірменії розпочався суд над колишнім президентом.

Робертові Кочаряну закидають спробу повалення конституційного ладу.

 

 

У суді загальної юрисдикції міста Єревана 13 травня розпочався судовий процес за звинуваченням 64-річного колишнього президента Вірменії Роберта Кочаряна в «поваленні конституційного ладу». Про це повідомив вірменський інформаційний портал News.am.

 

За вказаною статтею Кочарянові може загрожувати до 15 років позбавлення волі. Сам екс-президент в коментарі журналістам назвав себе «жертвою нової влади», якій «прислуговує система правосуддя».

 

Кочаряну закидають причетність до подій 1–2 березня 2008 року. Тоді в Єревані внаслідок розгону протестувальників загинуло десять осіб. Протести розпочалися після оголошення результатів президентських виборів, які опозиція на чолі з першим президентом країни і кандидатом в президенти Левоном Тер-Петросяном вважала сфальшованими. Переможцем виборів був оголошений Серж Саргсян, ставленик Кочаряна, який не мав права висуватися після двох президентських термінів.

 

Справу проти Кочаряна і ще кількох колишніх високопоставлених керівників країни було відкрито після «оксамитової революції» в квітні-травні минулого року, внаслідок якої уряд Вірменії очолив Нікол Пашинян.

 

Роберта Кочаряна затримано в липні 2018 року. Потім на короткий термін він вийшов на свободу, а в грудні за рішенням суду був поміщений під варту.

14.05.2019