"Опоблок" і БЮТ підтримали Зеленського у негайній інавгурації.

 

Верховна Рада цього тижня призначить дату інавгурації новообраного Президента України Володимира Зеленського. Наразі парламент очікує на рішення комітету з питань державного будівництва ВР.

 

Про це заявив голова парламенту Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради в понеділок, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна". При цім він не уточнив, в який день відбудеться голосування.

 

 

"Цього тижня ми маємо розглянути постанови про призначення інавгурації. Станом на сьогодні зареєстровано п'ять постанов, одну відкликано в суботу", – сказав спікер.

 

Позафракційні народні депутати Сергій Міщенко та Віктор Балога подали проекти постанов (№10270 і №10270-1), якими запропонували провести інавгурацію 19 травня. Пізніше позафракційний народний депутат Віталій Купрій зареєстрував проект постанови №10270-2 про проведення урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого складенню присяги Зеленським, 20 травня.

 

Згодом народний депутат Сергій Каплін вніс проект постанови №10270-3, що передбачає проведення інавгурації у два етапи: офіційний – у залі засідань ВР 19 травня згідно з регламентом парламенту, а також другий – на НСК "Олімпійський" 3 червня "для забезпечення участі громадськості та запрошених гостей іноземних держав", під час якого Президент має повторно проголосити присягу українському народу та інавгураційну промову.

 

10 травня народний депутат Олександр Сугоняко вніс до Верховної Ради проект постанови №10270-4 про проведення інавгурації новообраного президента України в суботу, 1 червня. Згодом він відкликав проект.

 

Між тим, у парламенті формується умовна коаліція, котра вимагає проведення інавгурації Володимира Зеленського якнайшвидше.

 

Зокрема, президента-електа в намірах стати на посаду негайно підтримала партія "Батьківщина", очолювана Юлією Тимошенко.

 

"Я думаю, що швидше Президент приступить до виконання своїх повноважень, то стабільніша буде ситуація в країні та на зовні. Ми підтримуємо ту дату, яка є швидше. 19-те – значить, буде 19-те", – заявив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

 

"Опозиційний блок" вважає, що інавгурувати Володимира Зеленського треба якомога швидше, аби розпочати переговори про завершення війни.

 

"Потрібно якомога швидше пройти етап інавгурації, щоб мати можливість перейти до справді важливих питань. Насамперед тих, які мають забезпечити наближення довгоочікуваного миру в Україні... Затягування з визначенням дати приведення до присяги перетворює питання інавгурації із суто технічного на політичне", – заявив Вадим Новинський на засіданні погоджувальної ради.

 

Водночас Новинський додав, що новообраний президент має пам'ятати, що в Україні парламентсько-президентська форма правління, і рекомендував не ставити ультиматуми Верховній Раді (натякаючи, очевидно, на відеозвернення Зеленського з "єгипетськими курортами").

 

Наразі проти інавгурації 19 травня виступає фракція "Народний фронт". "У день жалоби, 19 травня (День пам'яті жертв політичних репресій, – Z), ми маємо схилити голови в скорботі й заявити, що ніколи не допустимо диктатури або реваншу московської гегемонії. Водночас вважаємо, що новий президент Володимир Зеленський повинен скласти присягу глави держави в урочистій атмосфері. Для цього підійде й інший день", – сказав голова фракції "НФ" Максим Бурбак на засіданні погоджувальної ради.

 

13.05.2019