Швеція знову відкрила справу проти засновника WikiLeaks.

Джуліанові Ассанжу інкримінують сексуальне насильство.

 

 

Шведські слідчі органи відновили розслідування у справі засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого підозрюють у злочинах на сексуальному ґрунті. «Я ухвалила рішення про відновлення справи. Існують серйозні підстави підозрювати вину Ассанжа. Рішення про закриття розслідування було ухвалене на підставі того, що неможливою була присутність Ассанжа в суді, а не базувалося на обставинах справи», – повідомила заступниця головного окружного прокурора країни Ева- Марія Перссон (Eva-Marie Persson), слова котрої цитує телерадіокомпанія ВВС.

 

Спочатку звинувачення проти Ассанжа в зґвалтуванні були висунуті двома жінками 2010 року в Швеції. Вони закидали йому сексуальні домагання. Незабаром слідство було припинене, але через деякий час знову відкрито.

 

«Ми розраховуємо, що британська влада ухвалить рішення про екстрадицію влітку. Тобто до серпня 2019 року, коли закінчується термін давності справи», – пояснила Ева-Марія Перссон. У рамках повторного розслідування шведська прокуратура має намір заново допитати свідків у справі і також не відкидає допиту самого Ассанжа черз відеозв'язок.

 

Нагадаємо, що 2012 року – після того, як британський суд розпорядився про арешт Джуліана Ассанжа у справі про видачу шведській владі, той сховався в амбасаді Еквадору в Лондоні. Там засновник WikiLeaks пробув до 11 квітня 2019 року, коли йому було відмовлено в подальшому проживанні на території дипломатичної установи.

 

Першого травня лондонський королівський суд району Сазерк, де відбулися слухання, засудив 47-річного Ассанжа до 50 тижнів тюремного ув'язнення. Він був визнаний винним у порушенні судового розпорядження, завдяки якому сім років тому був випущений під заставу, що власне й дозволило йому згодом сховатися в амбасаді Еквадору.

13.05.2019