Порошенко звільнив "архітектора судреформи" з посади заступника голови АП.

 

Президент України Петро Порошенко звільнив заступника голови АП Олексія Філатова, відповідального на Банковій за суддівську реформу.

 

 

Філатова звільнено на підставі указу голови держави №215 від 11 травня 2019 року.

 

"Звільнити Філатова Олексія Валерійовича з посади заступника глави Адміністрації Президента України", – зазначено в документі.

 

Як нагадує аґенція "Інтерфакс-Україна", Олексій Філатов прийшов до Адміністрації Президента 22 липня 2014 року. До того моменту він очолював практику вирішення спорів в адвокатському об'єднанні "Василь Кісіль і Партнери", однієї з найбільших юридичних фірм України. Міжнародні та національні рейтинги (Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, Ukrainian Law Firms) неодноразово відзначали його як одного з найкращих українських експертів у сфері вирішення спорів.

 

Одним із завдань Філатова в АП було законодавче забезпечення судової реформи. Він координував розробку прийнятих парламентом у 2016–2018 роках змін до Конституції України з питань правосуддя, нових процесуальних кодексів, законів про судоустрій, про Конституційний Суд, про Вищу раду правосуддя, про антикорупційний суд.

 

25 липня 2014 року Філатова призначено на посаду заступника голови Адміністрації Президента України.

 

Філатов – член Міжнародної асоціації адвокатів (IBA), ради користувачів Лондонського міжнародного арбітражного суду, Української асоціації міжнародного права, Асоціації правників України, Київської обласної колегії адвокатів (дія свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю призупинена у зв'язку з переходом на державну службу).

 

13.05.2019