Джуліані скасував зустріч із Зеленським через "корумпованих людей" в його оточенні.

 

Особистий адвокат президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Рудольф Джуліані скасував свій візит до Києва, під час котрого планував зустрітися з президентом-електом Володимиром Зеленським. Джуліані назвав причиною зриву поїздки "корумпованих людей" в оточенні Зеленського.

 

Про це повідомляє Fox News.

 

 

"Мене переконали слова двох дуже надійних людей, що президент-елект Володимир Зеленський оточений людьми, які є ворогами президента Трампа, і людьми, які — щонайменше в одному випадку — вочевидь, корумповані й залучені в цю схему (ідеться про втручання у вибори президента США в 2016 році, – Z)", – прокоментував Джуліані.

 

На думку колишнього бурмистра Нью-Йорка, Зеленський "потрапить у середовище людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках ворогами Сполучених Штатів".

 

Водночас Джуліані запевняє, що його рішення не мають жодного стосунку до президентських виборів у США 2020 року. 

 

Раніше Джуліані заявляв у інтерв'ю The New York Times про намір відвідати Київ для зустрічі з Зеленським, щоб переконати українську владу почати розслідування, пов'язане з інтересами президента США Дональда Трампа щодо втручання РФ у президентські вибори у 2016 році.

 

"Це не зовнішня політика – я прошу їх (Україну, – Z) провести розслідування, яке вони вже проводять і яке інші люди кажуть їм припинити, і я збираюсь пояснити їм причини, чому його не треба зупиняти, оскільки ця інформація буде дуже, дуже корисною для мого клієнта і може виявитись корисною для мого уряду", – сказав радник Трампа, натякаючи на позицію Генерального прокурора України Юрія Луценка, котрий критикує за втручання в американські вибори ініціаторів скандалу про "комірну книгу Партії регіонів".

 

Масові медії писали, що під час візиту в Київ Джуліані сподівався отримати нову інформацію про роботу сина колишнього віце-президента і головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена в раді директорів української газової компанії Burisma Holdings. Згідно з даними NYT, Джуліані відбув переговори про розслідування цієї справи із Юрієм Луценком.

 

Рудольф Джуліані розголосив прізвище лише однієї особи із "чорного списку" – народного депутата Сергія Лещенка, котрий був одним із ініціаторів скандалу з "комірною книгою ПР".

 

"Він надав "чорну бухгалтерію", яка виявилася фейком і ніколи не використовувалася", – сказав Джуліані, коментуючи свою відмову від поїздки в Київ.

 

Сам же Сергій Лещенко поклав відповідальність за скандал на Генерального прокурора Юрія Луценка, котрий "систематично дезінформує Джуліані з метою збереження своєї посади". "Наприклад, Луценко бреше в своїх твердженнях, що "чорна бухгалтерія" Партії регіонів є сфальшована. Навпаки, експертиза та допити фігурантів цього документа підтвердили його правдивість”, – написав депутат у своєму блозі на "Українській правді".

 

Лещенко стверджує, що в Америці правдивість "чорної бухгалтерії" підтверджено, "адже транзакції в бухгалтерії по Манафорту було підтверджено документально, що, зрештою, і довело ухилення Манафорта від сплати податків та його засудження у США".

 

12.05.2019