Прем'єр-міністр Греції отримав вотум довіри в парламенті.

Голосування відбулося на тлі підготовки до місцевих виборів та виборів до Європейського парламенту

 

 

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас  отримав вотум довіри в парламенті країни. За підсумками голосування, яке відбулося у п'ятницю, 10 травня, його підтримали 153 депутати, проти проголосувало 135 парламентарів, передає телерадіокомпанія Deutsche Welle. Очолювана ним ліва партія СИРІЗА має 145 місць у парламенті, Ціпрас також отримав підтримку ще восьми незалежних депутатів.

 

Голосування щодо недовіри було ініційоване опозиційною консервативною партією «Нова демократія». Вона висловила протест проти заступника міністра охорони здоров'я Павлоса Полакіса, котрий заявив, що кандидат до Європарламенту від «Нової демократії» Стеліос Кюмбуропулос, який пересувається в інвалідному візку, отримав преференції при отриманні роботи у системі охорони здоров'я, скориставшись своїми фізичними вадами. Ціпрас підтримав Полакіса та виніс на голосування питання про вотум довіри усьому уряду.  Окрім того, голова «Нової демократії» Кіріакос Міцотакіс звинуватив Ціпраса і очолювану ним партію СІРІЗА в придушенні економіки і викоріненні середнього класу через значне оподаткування.

 

Раніше цього тижня уряд оголосив про серію економічних заходів, спрямованих на покращення фінансового становища греків. Вони передбачають, зокрема, зниження податків та пільги для пенсіонерів, доходи котрих скоротились під час боргової кризи, що спалахнула десять років тому. Кредитори Греції з-поміж країн Євроунії та Міжнародного валютного фонду ще мають оцінити вплив цих заходів на функціонабельність господарки.

 

Останні тижні грецькі партії проводять агітацію перед виборами до Європарламенту, які відбудуться 26 травня – одночасно з місцевими виборами у країні. А чергові парламентські вибори в Греції призначені на 20 жовтня. Згідно зі свіжими опитуваннями громадської думки, правляча СІРІЗА приблизно на 5 відсотків відстає від опозиційної «Нової демократії».

11.05.2019