Предстоятель Київської єпархії Православної Церкви України, володар внутрішнього титулу почесного патріарха ПЦУ Філарет публічно заявив про те, що Українська православна Церква Київського патріархату досі існує. Нагадаємо, розпуск УПЦ КП – як і Української автокефальної православної Церкви – був однією з передумов для звершення Об'єднавчого собору. Київський патріархат саморозпустився вранці 15 грудня після складних переговорів.

 

Філарет виступив із заявою про існування УПЦ КП в інтерв'ю ТСН.

 

 

“Справа в тому, що Київський патріархат не ліквідований. Не ліквідований. Це хочуть подать, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив”, – заявив предстоятель Київської єпархії.

 

Згідно з інформацією ТСН, Філарет збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який сам би волів очолити.

 

При цім "почесний патріарх" ПЦУ досі використовує в документообігу реквізити Київського патріархату, повідомила напередодні журналістка Соня Кошкіна.

 

Так, резиденція Філарета розсилає спеціальні листи до архієреїв ПЦУ з запрошенням 14 травня взяти участь в “урочистому молитовному спілкуванні” у Володимирському соборі. Ці послання, властиво, й надруковані на бланках УПЦ Київського патріархату. При цім предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній запрошення на свято не отримав.

 

 

“Погодьтеся, не нормальна ситуація. Яка оголює серйозний конфлікт між Філаретом і Епіфанієм. Точніше сказати: між Філаретом та іншим світом”, – зазначила Соня Кошкіна.

 

Зі слів журналістки, Філаретові йдеться про скликання помісного собору, "аби переглянути статут ПЦУ", заклавши механізм посилення своїх впливів у автокефальній Церкві. "Кардинальні зміни статуту (згідно з версією Філарета, треба повернутися до аналогічного документа зразка КП) несуть ризик відкликання Томосу", – поінформувала Кошкіна.

 

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній визнав, що конфлікт є – із Філаретом, який після розпуску Київського патріархату є "почесним патріархом", з моменту утворення Помісної церкви вони жодного разу не правили служби разом.

 

Епіфаній сказав у коментарі ТСН, що навіть розмови про повернення у минуле – згубні для Церкви, оскільки ведуть назад в ізоляцію.

 

"Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що у майбутньому ми повинні ще багато зробити задля того, щоб ця Церква була визнана з боку інших помісних православних Церков. Якщо ми повертаємося у минуле – автоматично це шлях в нікуди, це шлях в ізоляцію, це повернення до того стану, у якому ми перебували до 11 жовтня, до відповідних рішень з боку Константинопольського патріархату", – застеріг митрополит Київський і всієї України.

 

10.05.2019