Співзасновник Facebook заявив про загрозу соціальної мережі для демократії.

Кріс Г'юз закликав владу США позбавити компанію контролю над Instagram і WhatsApp.

 

 

Співзасновник Facebook Кріс Г'юз назвав соціальну мережу «монополістом» і закликав розділити її на частини через загрозу демократії. Про це він написав у колонці для The New York Times.

 

Гьюз вважає, що глава компанії Марк Цукерберґ має вплив, який не зрівняється ні з ким. «Вплив Марка приголомшливий, він набагато більший, ніж у будь-кого в приватному секторі чи в уряді. Лише Марк може вирішити, як налаштувати алгоритми Facebook, в тому числі параметри конфіденційності або новинну стрічку. Він встановлює правила, як відрізнити жорстокі висловлювання і такі, що розпалюють ворожнечу, від образливих, він може змусити конкурентів замовкнути. Влада Марка безпрецедентна і неамериканська», – пише Г'юз. Він зазначив, що Цукерберг «хороша, добра людина», але його мета – зростання Facebook – «змусила його зофірувати безпекою і цивілізованістю заради кліків». 

 

Г'юз пропонує розділити Instagram і WhatsApp, що належать Facebook, на окремі компанії. На його думку, Федеральна торгова комісія не повинна була допускати їхнього злиття. Він додав, що компанії Facebook слід заборонити робити додаткові придбання протягом декількох років, оскільки компанія часто пригнічує конкурентів, купуючи їх або копіюючи їхні ідеї.

 

Він також закликає Конґрес заснувати нову федеральну аґенцію, яка б відповідала за захист конфіденційності споживачів в інтернеті й встановлення засадничих принципів для «прийнятної мови» в соціальних мережах. «Контроль Цукерберґа над висловлюваннями – найпроблемніший аспект Facebook, який так і не знайшов способу цензурувати два мільярди людей», – зазначає Г'юз.

10.05.2019