Президент призначив 75 суддів до Верховного суду.

 

Президент України Петро Порошенко призначив 75 суддів до Касаційного адміністративного суду, Касаційного господарського суду, Касаційного кримінального суду та Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду.

 

Текст указу оголосив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов під час церемонії приведення суддів до присяги, інформує УНІАН. Згідно з указом, Порошенко призначив 25 суддів у Касаційний адмінсуд, 15 – у Касаційний господарський суд, 13 – у Касаційний кримінальний суд та 22 – у Касаційний цивільний суд. 

 

 

Перед початком церемонії Порошенко наголосив, що відсьогодні Верховний суд працюватиме практично у повному складі. Він підкреслив, що суд щодня ухвалює рішення, в тому числі й ті, що стосуються Президента, уряду, парламенту.


"Сьогодні Верховний суд є взірцем для інших судів – і щодо відкритості, і щодо комунікацій із журналістами, суспільством, і щодо мови судових рішень. Так, судові рішення можуть і мають бути зрозумілими людині без юридичної освіти", – зазначив голова держави.

 

З його слів, за півтора року роботи Верховний суд дійсно пройшов надзвичайний шлях, і темп був надшвидким. "Саме тому, наголошую, ми маємо позитивні результати. Верховний суд є прикладом для судової системи як за змістом рішень, так і за інтенсивністю роботи", – похвалився Порошенко.

 

Президент підкреслив, що суди мають виконати багато завдань; "чимала їхня кількість лежить на плечах суддів Верховного суду". "Це і забезпечення єдності та прогнозованості судової практики, і завершення розгляду багатотисячних залишків справ, рішення щодо яких вже зачекалися наші громадяни. Та насамперед це захист прав і свобод громадян – простої людини, тієї, що прийшла в суд шукати захист та справедливість. І Верховний суд – це останній та головний рубіж верховенства права в нашій країні", – перелічив Президент.

 

Голова держави побажав присутнім бути гідними високого звання судді, бути людяними та справедливими. "Тільки так ми збудуємо справедливу правову Україну, де закон – єдиний для всіх і найважливіший за все", – зазначив Порошенко.

 

"Я сподіваюся, що наступний Президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене у Конституції України", – додав Порошенко.

 

Водночас, як зазначила Громадська рада доброчесності, 15 з числа призначених суддів мають негативні висновки ГРД. "У підсумку, за результатами двох конкурсів, новий Верховний суд на ¾ сформований з вихідців старої системи", – йдеться в коментарі громадської ради у Facebook.

 

Загалом у теперішньому складі Верховного суду серед 195 набраних суддів 44 особи (або 22,5%) мають негативні висновки громадськості, "а отже, їхня присутність у найвищій судовій інстанції підриває довіру українців до суду".

 

07.05.2019