Міністерство фінансів США відмовилося надати Конґресу податкові декларації Трампа.

Керівник відомства вважає цю вимогу депутатів необґрунтованою.

 

 

                      Комітет з фінансів і податків Палати представників

 

Міністерство фінансів США не надасть податкових декларацій президента Дональда Трампа, які запросили демократи в Палаті представників. Про це міністр фінансів Стівен Мнучін (Steven Mnuchin) повідомив в листі, надісланому голові комітету палати з фінансів і податків Річарду Нілу (Richard Neal).

 

«Вимога демократів не ґрунтується в достатній мірі на легітимних намірах законодавців. Тому відомство за погодженням з Міністерством юстиції відхиляє запит», – пояснив Стівен Мнучін, слова котрого цитує інформаційна аґенція Reuters.

 

Комітет з фінансів і податків Палати представників, де головують представники Демократичної партії, надіслав відповідний запит до Міністерства фінансів США ще 3 квітня. Демократи хотіли ознайомитися з податковими деклараціями президента в рамках розслідування можливого конфлікту інтересів, пов'язаного з тим, що Трамп, навіть перебуваючи на посаді президента, все ще тісно пов'язаний з бізнесом, який належить його родині.

 

Річард Ніл – єдиний законодавець в Палаті представників, котрий має право вимагати від Міністерства фінансів інформації про податки президента. Згідно з чинним законодавством, Мінфін зобов'язаний надавати таку інформацію за запитом голови бюджетного комітету нижньої палати Конгресу.

 

Дональд Трамп в 2016 році відмовився оприлюднити свої декларації, порушивши таким чином традицію, якої дотримувалися всі кандидати в президенти протягом десятиліть. Президент досі не публікує інформації про податки, пояснюючи це аудиторською перевіркою його декларацій.

07.05.2019