США посилять військову присутність на Близькому Сході для стримування Ірану.

Для цього до Перської затоки скеровано ударну авіаносну групу.

 

 

Сполучені Штати відрядили на Близький Схід бомбардувальники і ударну авіаносну групу. «Це чіткий і безкомпромісний сигнал Ірану», – заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон. Він зазначив, що «будь-яке посягання на інтереси Сполучених Штатів або їхніх союзників наразиться на безжалісну силу». Повідомило радіо Voice of America.

 

Радник президента не уточнив, які саме дії Ірану викликали тривогу у Вашінґтоні. Можна припустити, що одним з таких сигналів стала нещодавня погроза Тегерана заблокувати Ормузьку протоку, якщо йому буде заборонено використовувати цю стратегічну водну артерію. Через протоку проходить приблизно п'ята частина споживаної в світі нафти.

 

«США не прагнуть до війни з іранським режимом, але ми повністю готові відреагувати на будь-який напад чи то з боку підконтрольних Ірану сил, Корпусу вартових ісламської революції або регулярної іранської армії», – йдеться в заяві Болтона.

 

Ще один представник американської влади, виступаючи на умовах анонімності, заявив журналістам, що нарощування військової присутності в реґіоні Перської затоки «покликане запобігти будь-яким потенційним приготуванням до можливих атак іранської армії на сили США в реґіоні».

 

06.05.2019