Зеленський відбув зустрічі з Епіфанієм, Філаретом і Онуфрієм.

 

Президент-елект Володимир Зеленський у вівторок зустрівся з предстоятелями православних Церков України – митрополитом Київським, главою Православної Церкви України Епіфанієм та очільником Української Православної Церкви Московського патріархату Онуфрієм. Окрім зустрічі з Епіфанієм, Зеленський мав аудієнцію в резиденції очільника Київської єпархії ПЦУ Філарета.

 

Першою повідомила про зустріч із Зеленським пресова служба ПЦУ.

 

 

"Обраний Президент України Володимир Зеленський та предстоятель Православної Церкви України блаженнійший митрополит Епіфаній зустрічаються у Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва", – поінформували в осідку Епіфанія.

 

Як повідомила прес-служба Зеленського, під час зустріч сторони обговорили проблеми, "які стоять перед українцями, зокрема багаторічний конфлікт на Донбасі".

 

"Володимир Зеленський та митрополит Епіфаній єдині у тому, що Церква має молитись, а держава – робити все, щоб регіони нашої країни жили в мирі та спокої. Більш того, були обговорені теми боротьби з корупцією та бідністю", – переповіли в "команді Зеленського".

 

Предстоятель ПЦУ подарував новообраному Президенту репринтне видання "Острозької Біблії". Зеленський, дякуючи, висловив сподівання на доброзичливі взаємини Церкви та держави.

 

Очільник Київської єпархії ПЦУ Філарет на окремій зустрічі зі Зеленським закликав президента-електа використати дану йому владу "для сприяння добру і подолання зла".

 

 

Напередодні Філарет розповів "Радіо Свобода", що Володимир Зеленський попросив вибачення у Церкви за свій жарт про "термос" (Томос). 

 

"Звичайно, не можна називати Томос, за який ми боролися понад 25 років, «термосом». Зеленський вже вибачився за це. Це образливо для Церкви – Томос, який має для нас велике значення, називати «термосом». Але ми вибачаємо новообраному президенту за ці слова і не ображаємося", – наголосив Філарет.

 

Очільник Київської єпархії в тодішньому своєму інтерв'ю висловив сподівання на добру співпрацю з Зеленським, водночас відкинув твердження, начебто майбутнє Церкви залежить лише від Президента.  

 

"Це залежить від Церкви, від єпископату, від духовенства і від народу. Не треба думати, що Київський патріархат створили президенти. Деякі президенти були і проти Київського патріархату, особливо президент, який втік. Я маю на увазі Януковича. Були проти. Але не могли подолати Церкву. І тому Церкву створює сама Церква, єпископат і народ. А народ чому? Тому, що народ хоче, щоб у незалежній державі була незалежна Церква. І тому це не залежить від президента, як він буде ставитися до Церкви. Якщо буде ставитися добре, ми будемо дякувати, що він добре ставиться до Церкви. Але якщо навіть і буде ставитися негативно, чого ми не передбачаємо, то Церква існувати все одно буде", – прокоментував Філарет.

 

Також у вівторок Володимир Зеленський зустрівся з предстоятелем УПЦ МП Онуфрієм на території митрополичої резиденції у Феофанії.

 

 

"Митрополит Онуфрій побажав Володимирові Зеленському Божого благословення на новому і відповідальному шляху служіння Україні та її народові. Учасники зустрічі також обговорили ситуацію, яка склалася в релігійній сфері України", – лаконічно переповідає прес-служба УПЦ МП.

 

"Під час зустрічі були обговорені питання розвитку загальнолюдських цінностей, окремо зосередили увагу на ситуації на сході. Володимир Зеленський та митрополит Онуфрій наголосили на тому, що держава та Церква мають докласти максимум зусиль для налагодження миру та відновлення єдності України", – зазначили у прес-службі Зеленського.

 

30.04.2019