Україна заявила на Радбезі ООН, що не визнає путінської "паспортизації".

 

Голова Постійного представництва України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко закликав Росію скасувати указ про спрощення процедури видачі паспортів громадянам України на окупованому Донбасі.

 

Про це Єльченко заявив на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку, повідомила аґенція УНІАН.

 

 

"Мета Росії доволі чітка – ще більше дестабілізувати ситуацію в Україні у цей поствиборчий період і зруйнувати мінські угоди. Усе це за прямого ігнорування постійних закликів та вимог міжнародної спільноти утримуватися від односторонніх кроків, що підривають мінський процес", – заявив Єльченко.

 

"Незаконна паспортизація українських громадян також означає, що Кремль визнає свою окупацію українських територій у Донецькій і Луганській областях і насправді робить ще один крок до анексії цих територій. Завдяки цьому рішенню Росія знову розвінчує свій пропагандистський наратив, що це так званий "внутрішній конфлікт" в Україні", – заявив Єльченко.

 

Він додав, що указ президента РФ про запровадження спрощеної процедури надання паспортів РФ громадянам України на окупованому Донбасі є незаконним, а також кричущим порушенням Росією своїх зобов'язань, передбачених двосторонніми і багатосторонніми документами. "Україна не визнає жодних наслідків цієї дії", – відрубав дипломат.

 

Єльченко закликав Раду безпеки ООН також не визнавати наслідків цих дій.

 

Крім того, амбасадор закликав президента Росії негайно скасувати указ про надання українцям російського громадянства, а також указ від 18 лютого 2017 року щодо визнання в РФ документів і номерних знаків, виданих на окупованій частині Донецької і Луганської областей.

 

Також Єльченко звернувся до Ради безпеки ООН зі закликом вжити заходів із запобігання реалізації найгіршого сценарію, рішуче засудити деструктивні дії російської влади і відновити виконання статуту ООН.

 

"Хіба російське керівництво не усвідомлює, що його дії повністю руйнують мінські угоди? Хіба Росія не усвідомлює, якого роду бомбу уповільненої дії вона запускає? Хіба Росія не усвідомлює своєї політичної відповідальності за підрив процесу мирного урегулювання на східній частині українського Донбасу? Я думаю, що Кремль усвідомлює це все дуже добре, але робить це навмисно – виконання зазначених угод ніколи не було наміром російської сторони", – заявив Єльченко.

 

Він констатував, що за кожним кроком Росії за останні п'ять років приховувався абсолютно чіткий намір дестабілізації та фрагментації України. "Але Росія понесе відповідальність. Саме з цієї причини посилення міжнародного тиску на Кремль, включаючи нові цілеспрямовані санкції проти держави-агресора, мають бути нашим спільним завданням", – наголосив український посол.

 

На його переконання, це є тим способом, аби повернути Росію на шлях виконання її зобов'язань відповідно до мінських угод, а також є засобом для мирного урегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

 

Вісім країн-членів Європейського Союзу закликали Росію не ставити під загрозу "мінські угоди" та припинити фінансову і воєнну підтримку бойовиків.

 

"Ми як члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Підписання російським президентом указу, який, зокрема, дає право людям, котрі постійно проживають в окремих районах Донецької і Луганської областей України, подавати заяву на російське громадянство за спрощеною процедурою, – підриває суверенітет України", – заявив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр від імені Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Італії, Нідерландів, Швеції.

 

"Ми очікуємо, що Росія утримуватиметься від будь-яких дій, які ставлять під загрозу виконання мінських угод та ускладнюють повне відновлення контролю українського уряду над цими районами, як це передбачено в угодах", – зачитав дипломат.

 

26.04.2019