Зеленський назвав "мовний закон" необговореним і виступив проти заборон.

 

Президент-елект Володимир Зеленський заявив про потребу перевірити закон про державну мову на відповідність конституційним правам та інтересам усіх громадян. Переможець президентських виборів назвав закон недостатньо обговореним і виступив за скасування заборон. 

 

Про це йдеться у коментарі Зеленського, опублікованому на його сторінці у Facebook.

 

 

"Законопроект про державну мову розглядали під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики. Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді", – зазначив Зеленський.

 

Володимир Олександрович підкреслив, що українська мова – єдина державна мова в Україні. "Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку", – підкреслив він.

 

Зі слів Зеленського, всі розбіжності зосереджені лише в методах, якими втілювали курс на підтримку державної мови. "Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення", – зазначив президент-елект.

 

Зеленський повідомив, що після вступу на посаду Президента він із командою проведе ретельний аналіз закону, "щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України". "За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян", – додав Зеленський.

 

Переможець виборів виступив за дотримання єдності держави та недопущення внутрішніх конфліктів, а також інакший розподіл пріоритетів політики. "Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція – це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства в цілому. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки", – запропонував президент-елект.

 

Володимир Зеленський опублікував свою нотатку українською мовою. Також він у четвер перейшов на українськомовний варіант назви своєї сторінки у Facebook (раніше була російською).

 

25.04.2019