Держдеп США: Указ Путіна – це провокація та замах на суверенітет України.

 

Державний департамент Сполучених Штатів Америки вважає, що указ Путіна про “паспортизацію” Донбасу є провокацією і замахом на суверенітет та територіальну цілісність України.

 

Про це йдеться в заяві, поширеній речником Держдепу США Морганом Ортагусом, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

“США засуджують рішення президента Путіна щодо прискореного надання російського громадянства українцям, які мешкають у контрольованій Росією Східній Україні. Таким надзвичайно провокативним кроком Росія посилює свій напад на суверенітет і територіальну цілісність України”, – йдеться у заяві.

 

У Держдепартаменті додають, що рішення Путіна створює “серйозну перешкоду на шляху виконання мінських домовленостей та реінтеграції Донбасу”.

 

Американське зовнішньополітичне відомство звертає увагу на те, що це сталося лише за три дні після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, та нагадує, що він неодноразово наголошував на своїй готовності до серйозної розмови з Росією стосовно імплементації "мінських домовленостей", аби завершити конфлікт, який уже забрав життя більше ніж 13 тисяч осіб.

 

“Тепер рішення за Росією: чи вона хоче продовжувати ескалацію, а чи виконати свої зобов’язання згідно з мінськими домовленостями”, – заявили у Державному департаменті США.

 

25.04.2019